REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Łódź dalej rewitalizuje stare kamienice

  • Autor: UM Łódź
  • 15 paź 2021 10:16
Łódź dalej rewitalizuje stare kamienice
Narożny budynek przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej z ul. Legionów w Łodzi ma szansę na odnowę w ramach programu rewitalizacji, fot. UMŁ

Narożny budynek przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej z ul. Legionów w Łodzi ma szansę na odnowę w ramach programu rewitalizacji. Byłoby to idealne uzupełnienie odnowy tej części miasta.

REKLAMA

Lista kamienic do remontu skurczyła się w 2019 r. o jeden adres. Wtedy to okazało się, że budynki przy ul. Wschodniej 50 są w tak złym stanie technicznym, że nie da się ich wyremontować, a trzeba je wyburzyć. 

W ich miejsce miasto szukało nowego kandydata do remontu. I wszystko wskazuje na to, że znalazło. Kamienica stojąca na rogu skrzyżowania ul. Gdańskiej i Legionów jest jednym z większych budynków w tej części miasta.

W czasach swojej świetności kamienica Juliusza Gernotha była ozdobą Starego Polesia. Wzrok przyciągały szczególnie wystające ponad gzyms szczyty, które z powodu złego stanu trzeba było częściowo rozebrać. Brakuje także wysokiego na trzy piętra wykuszu na samym rogu budynku, który również usunięto w trosce o bezpieczeństwo przechodniów.

Remont daje szansę nie tylko na odtworzenie brakujących elementów i detali, ale także na zwiększenie mieszkaniowego zasobu miasta, bo w kamienicy znajduje się dzisiaj prawie 50 różnych lokali. Po remoncie ich liczba może się zwiększyć, ponieważ często duże, ponad 100-metrowe mieszkania dzielone są na mniejsze, które lepiej odpowiadają potrzebom łodzian.

Miasto szuka właśnie firmy, która przygotuje dokumentację niezbędną do remontu. Z niej dowiemy się, jaki będzie zakres prac oraz jaki będzie ich koszt.

Cały program rewitalizacji to prawie 120 inwestycji o wartości miliarda złotych. Obok remontów kamienic to także modernizacje ulic i parków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie