REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Łódź: Kajaki, rowery wodne, budynek przystani i górka dla rowerzystów i saneczkarzy

  • Autor: UM Łódź
  • 13 kwi 2018 12:30
Łódź: Kajaki, rowery wodne, budynek przystani i górka dla rowerzystów i saneczkarzy
Z roku na rok na Młynku przybywa atrakcji i... odwiedzających , fot. Sebastian Glapiński / UM Łódź

W ramach II etapu realizacji projektów z budżetu obywatelskiego w tym roku na łódzkim Młynku zainwestowanych zostanie 1,3 mln zł. Oprócz nowego sprzętu wodnego główną inwestycją będzie nowoczesny budynek przystani.

REKLAMA

 – Stawiamy na bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców – mówi Iwona Safjanowska, zastępczyni dyrektora MOSiR. Wokół stawu pojawią się też kolejne ławeczki i kosze na śmieci oraz ścieżka dla rowerów. Prace rozpoczną się już w maju, a ich koniec zaplanowany jest na listopad.

Młynek od trzech lat pięknieje. – To jest miejsce szczególne jeśli chodzi o kolejne edycje budżetu obywatelskiego – dodaje Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. W pierwszym roku wykonano ścieżki piesze i pieszo-rowerowe, przegrody utrudniające wjazd na teren parku, zainstalowano nowe kosze na śmieci. W drugim roku powstała siłownia, miejsca do grillowania wraz ze stolikami i ławkami, nasadzono zieleń, powstała palisada i umocnienie części nabrzeża stawu oraz latarnie z ogniwami fotowoltanicznymi. W ubiegłym roku Młynek wzbogacił się o boisko do piłki plażowej, kolejne nasadzenia zieleni i latarnie.

Łączny dotychczasowy koszt inwestycji z budżetu obywatelskiego na Młynku to ponad 3,6 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie