REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Łódź kwitnie

  • Autor: UM Łódź
  • 19 kwi 2018 13:30
Łódź kwitnie
fot. UM Łódź

Nadejście wiosny to także zwiastun nowych kwiatów i drzew w mieście. Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczyna zazielenianie przestrzeni publicznej w Łodzi.

REKLAMA

Jedną z pierwszych inwestycji łodzianie podziwiać mogą przy ul. Drewnowskiej, w okolicy ul. Karskiego, gdzie zakończono sadzenie ok. 25 gatunków roślin. Wśród nich znajdują się mieniące różnymi barwami forsycje, pięciornik, drzewa owocowe, pigwowce, berberysy, szafiry, żonkile, tulipany i krzewy tawuła van Houtte'a.

Beata Jędrusiak, z-ca dyrektora w Zarządzie Zieleni Miejskiej zapowiada, że w sezonie wiosenno-letnim w Łodzi pojawi się 1000 drzew i ok. 500 m kw. nasadzeń parterowych w pasach drogowych oraz ponad 300 drzew i ok. 2,5 tys. m kw. kwiatów w parkach. - Sadzenie kwiatów rozpoczniemy w połowie maja. Będzie to feeria barw. Wreszcie mamy wiosnę i możemy się cieszyć słońcem, kolorami i zapachami kwitnących roślin - mówi Beata Jędrusiak.

W centrum miasta spotkać można już bratki w pasażu Rubinsteina oraz tulipany przy ul. Zamenhofa. Wkrótce pojawią się także doniczki z surfiniami i pelargoniami. 

Na inwestycje związane z sadzeniem drzew Zarząd Zieleni Miejskiej przeznaczy 500 tys. zł. Nasadzenia kwiatowe kosztować będą ok. 300 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie