REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź miejscowymi planami usłana

  • Autor: UM Łódź
  • 10 paź 2018 14:44
Łódź miejscowymi planami usłana
fot. unsplash

Po raz pierwszy od lat, aż jedna piąta powierzchni miasta będzie pokryta miejscowymi planami zagospodarowania.

REKLAMA

Rada Miejska uchwaliła plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru przy ul. Romanowskiej, gdzie przewidziana jest przede wszystkim funkcja mieszkaniowa, ale znajdzie się tam też trasa S14 i strefa buforowa między terenem drogi a zabudową. Gdy plan zostanie opublikowany, Łódź przekroczy liczbę 20 proc., jeśli chodzi o pokrycie planistyczne miasta. - Przez ostatnich 5 lat powstało wiele planów umożliwiających przeprowadzenie procesów rewitalizacji, to były plany stosunkowo trudne, skomplikowane, z dużą liczbą interesariuszy, umożliwiające absorpcję środków. One nie wpisywały się mocno w ten wspominany tutaj procent, ale umożliwiały przebudowę miasta - podkreśla dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Robert Warsza.

A dla jakich obszarów Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowuje teraz plany? W opracowaniu jest pakiet, który zostanie skończony w ciągu 3 - 4 lat. Dzięki temu Łódź będzie pokryta planami w 30 - 40 proc. Dziś radni zdecydowali o przystąpieniu do realizacji jednego z nich przy ul. Maratońskiej. To teren, który może być bardzo atrakcyjny inwestycyjnie.

Plany zagospodarowania dają przewidywalną pewność w przestrzeni, kształtują ład przestrzenny, budują miasto i jego prawidłowe relacje, zapewniają stabilność inwestycji, mają niebagatelny wpływ na wynajmowanie czy kupowanie ziemi. Duże pokrycie planistyczne terenu nie dopuszcza do sytuacji niepożądanych w mieście.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie