×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź mixed-use stoi

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 kwi 2022 16:47
  • Aktualizacja: 07 kwi 2022 16:58
Łódź mixed-use stoi
Widzewska Manufaktura, fot. mat. prasowe Cavatina

Łódź cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów. Wpływ na to ma wiele czynników, od dobrego połączenia kolejowego z Chengdu po inwestycje infrastrukturalne w mieście. Jej atrakcyjność, co zaznacza Agata Karolina Lasota, dyrektor zarządzająca LBC Invest, podbijają również słynne łódzkie kompleksy mixed-use.

REKLAMA

Jak mówi Agata Karolina Lasota, dyrektor zarządzająca LBC Invest, atrakcyjność Łodzi wśród inwestorów podbijają słynne, łódzkie, postindustrialne kompleksy typu mixed-use oparte na rewitalizacji dawnych zabudowań fabrycznych z charakterystycznymi budynkami z czerwonej cegły.

– Bazą kompleksu Monopolis są zabudowania zabytkowych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku, Księżego Młyna natomiast zabytkowy kompleks fabryczny obejmujący posiadłości rodziny Scheiblerów oraz Grohmanów. Piotrkowska 217 jest zaś kulturalno-rozrywkowym kompleksem, który powstał w przestrzeni po dawnej odlewni żelaza Józefa Johna. Wieloetapowo realizowana Fuzja mieści się na 8 ha terenie dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, które stanowią dziedzictwo Łodzi Fabrycznej – wylicza Agata Karolina Lasota. 

Dyrektor zarządzająca LBC Invest wymienia również Widzewską Manufakturę, w której znajdują się cztery 140-letnie pofabryczne obiekty wpisane do ewidencji zabytków jako zespół urbanistyczny pofabrycznej Łodzi.

Zabytkowe budynki zostaną również zachowane w planowanym wielofunkcyjnym projekcie Targowa 2, usytuowanym na obszarze NCŁ w pobliżu dworca Łódź Fabryczna.

– Efektem pozytywnych przemian, jakie Łódź przeszła w ostatnich latach są zajmowane przez miasto zwycięskie pozycje w prestiżowych rankingach. W rankingu Business-Friendly Perception Index w 2021 roku Łódź uznana została za najbardziej atrakcyjne dla biznesu miasto w Europie Środkowej i Wschodniej. Uplasowała się też na pierwszym miejscu w rankingu Emerging Europe – Business Friendly Cities Perception 2020 w kategorii Business Climate – the most friendly city – zaznacza ekspert.

Co więcej, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w 2020 roku została z kolei uznana w rankingu fDi Magazine (Financial Times) za najlepszą strefę ekonomiczną w Polsce i trzecią najlepszą na świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie