Łódź modernizuje uliceUM Łódź - 14-06-2021 17:12


7 ulic na łódzkim Polesiu będzie miało w tym roku nową nawierzchnię. To część tegorocznych inwestycji, które poprawią stan ulic w mieście.

6 sierpnia, Struga, Żeligowskiego, Kasprzaka, Maratońska, Zielona i al. Włókniarzy – to miejsca w których wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Dodatkowe środki na remonty dróg pozwolą nie tylko na uporanie się z ubytkami po trudnej zimie, ale przede wszystkim pozwolą na wykonanie nowych nawierzchni na 20 ulicach w całym mieście. Szybsze niż kompleksowa przebudowa drogi remonty, pozwolą w krótszym czasie polepszyć stan łódzkich ulic.

Na Polesiu nową nawierzchnię zyska 7 ulic. Największy zakres prac zostanie zrealizowany na ul. 6 sierpnia, gdzie wyremontowany zostanie odcinek drogi pomiędzy al. Kościuszki, a al. Włókniarzy. Zakres obejmuje wymianę podbudowy, ułożenie nowej nawierzchni i remont chodników.

W sąsiedztwie nową drogą pojedziemy również ul. Żeligowskiego i ul. Struga. Ta pierwsza zyska nową nawierzchnię na odcinku pomiędzy ul. 6 sierpnia, a ul. Struga, natomiast na ul. Struga nowy asfalt pojawi się pomiędzy al. Włókniarzy, a ul. Żeligowskiego. Zarówno na Żeligowskiego, jak i na Struga wymieniona zostanie podbudowa jezdni i ułożona nowa warstwa wiążąca i ścieralna oraz wyremontowane zostaną chodniki.

Remont drogi przewidziany jest również na ul. Kasprzaka. Tutaj pomiędzy ul. Srebrzyńską, a ul. Drewnowską wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Chodniki zostały wykonane już wcześniej w ramach innych zadań miasta. Powstały również nowe miejsca parkingowe.

Po równym pojedziemy również ul. Maratońską na odcinku od Waltera-Janke do Olimpijskiej na jezdni w kierunku ul. Retkińskiej. W ramach tego zadania, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni i dwóch zatok dla autobusów na przystanku Maratońska - Obywatelska.