×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź myśli o pieszych i inwestuje miliony w chodniki

  • Autor: UM Łódź
  • 07 mar 2018 15:25
fot. shutterstock

Miasto przeznacza dodatkowe 36 mln zł na remonty chodników i utwardzanie dróg gruntowych w czterech dzielnicach Łodzi. Prace rozpoczną się już wiosną.

REKLAMA

Mieszkańcy wielokrotnie na spotkaniach z prezydent Hanną Zdanowską podnosili temat stanu chodników i dróg w rejonach, w których mieszkają. Oprócz ścisłego centrum miasta, muszą zmieniać się przestrzenie, w których ludzie codziennie poruszają się w drodze z domu do pracy, szkoły, przychodni lekarskiej. - Obiecałam, że wolne środki, które nie zostały rozdysponowane w ramach ubiegłorocznego budżetu, przeznaczymy na budowę i remonty chodników oraz dróg osiedlowych. Ulice i chodniki, które należy przebudować wskazali sami mieszkańcy w trakcie spotkań, jakie odbywaliśmy w poszczególnych dzielnicach - mówi prezydent Hanna Zdanowska.

Na Bałutach, Polesiu, Górnej i Widzewie przebudowanych zostanie ponad 50 odcinków dróg i chodników. Wymieniane będą płyty chodnikowe lub układane nowe. Część jezdni wykonana zostanie metodą tradycyjną z nawierzchni bitumicznej. Nowością będą jezdnie utwardzone emulsją z grysem na podbudowie z zagęszczonego kruszywa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie