REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Łódź nie próżnuje - rewitalizacji ciąg dalszy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 lip 2018 15:40
Łódź nie próżnuje - rewitalizacji ciąg dalszy
Tuwima, fot. UM Łódź

Łódź rozpoczyna kolejne prace w ramach rewitalizacji obszarowej. Od 22 lipca rozpocznie się przebudowa Tuwima i Nawrot.

REKLAMA

Ulica Tuwima zostanie wyremontowana od Kilińskiego do Targowej. Pojawi się na niej dużo zieleni: posadzonych zostanie 40 drzew i setki  ozdobnych krzewów. Dodatkowo przy skrzyżowaniach z Dowborczyków i Targową powstaną skwery.

"Dziki" parking u zbiegu Tuwima i Targowej zostanie zastąpiony placem zabaw, z dużą ilością ławek. Wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone miejsca postojowe dla samochodów, a także parkingi dla rowerów.

Ulica Tuwima będzie wyglądała tak jak inne śródmiejskie ulice po remoncie. Dodatkowo wyniesione tarcze skrzyżowań oraz przejścia dla pieszych mają w naturalny sposób spowolnić ruch samochodowy.

Ulica Nawrot zostanie przebudowana na odcinku od Piotrkowskiej do Kilińskiego (w pierwszym etapie prace będą prowadzone na odcinku od Sienkiewicza do Kilińskiego). Po obu stronach jezdni powstaną szerokie chodniki. Dodatkowo pojawi się dużo zieleni. Nasadzonych zostanie kilkadziesiąt drzew i setki ozdobnych krzewów.

Wybudowane zostaną także dwa przystanki ze stylizowanymi wiatami (jeden na odcinku Piotrkowska-Sienkiewicza, drugi Sienkiewicza-Kilińskiego).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie