×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź przebuduje kolejny teren zielony

  • Autor: UM Łódź
  • 17 lut 2022 10:13
Łódź przebuduje kolejny teren zielony
Odnowa Parku Helenów to tylko fragment planowanej metamorfozy terenów zieleni w tej części miasta. Planowane jest także połączenie zupełnie nowym łącznikiem Parku Helenów z Parkiem Ocalałych i Parkiem Staromiejskim, co pozwoli stworzyć swojego rodzaju ścieżkę turystyczną, rekreacyjną, sportową i edukacyjną, fot. UMŁ

Odnowa Parku Helenów to tylko fragment planowanej metamorfozy terenów zieleni w tej części Łodzi. Planowane jest także połączenie zupełnie nowym łącznikiem Parku Helenów z Parkiem Ocalałych i Parkiem Staromiejskim, co pozwoli stworzyć swojego rodzaju ścieżkę turystyczną, rekreacyjną, sportową i edukacyjną.

REKLAMA

- Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 23 lutego, do godz. 10. Po opracowaniu dokumentacji projektowej ogłosimy przetarg na roboty budowlane. Planujemy, że ekipę budowlana zobaczymy w parku wiosną przyszłego roku - zapowiada Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Park Helenów został założony w 1881 roku w dolinie rzeki Łódki (w obrębie ulic Północnej, Smugowej i Źródłowej) przez synów Karola Anstadta – twórcy pierwszego przemysłowego browaru w Łodzi. Nazwany od imienia żon braci Ludwika - Heleny z Nestlerów i Zenona - Heleny z Lemmów Helenowem. Helenów był miejscem niezliczonych festynów, koncertów i zabaw, którym towarzyszyły m.in. loterie fantowe, puszczanie balonów, pokazy sztucznych ogni oraz wieczorne iluminacje. Zimą na zamarzniętych stawach urządzano ślizgawkę. Wiele z organizowanych w parku zabaw miało charakter dobroczynny. W 1895 roku w Helenowie zorganizowano wystawę rzemieślniczo-przemysłową, 1 sierpnia 1896 roku w parku odbył się pierwszy pokaz filmowy w Łodzi, a w 1898 roku – pierwszy lot balonem i skok ze spadochronem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie