REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Łódź rewitalizuje. Jest przetarg na przebudowę placu Wolności i okolicznych ulic

  • Autor: UM Łódź
  • 14 lis 2017 09:12
Łódź rewitalizuje. Jest przetarg na przebudowę placu Wolności i okolicznych ulic
Największe zmiany czekają łodzian na placu Wolności gdzie posadzonych zostanie ponad 50 drzew, wybudowana zostanie płaska fontanna. Pojawią się również ławki. Zmianie ulegnie również organizacja ruchu na placu fot. UM Łódź

Ogłoszony został przetarg na przebudowę placu Wolności razem z ulicami Nowomiejską, Ogrodową, Północną, Pomorską, Nowomiejską i Zachodnią oraz rozbudowę pasażu Róży. To największy jak do tej pory przetarg na rewitalizację obszarową miasta Łodzi.

REKLAMA

Jak poinformował Tomasz Piotrowski, dyrektor Departamentu Prezydenta, miasto postanowiło połączyć ze sobą kilka inwestycji takich jak przebudowa placu Wolności, remont ulic: Nowomiejskiej, Ogrodowej, Północnej, Pomorskiej, Zachodniej wraz z rozbudową pasażu Róży.

Pełen zakres prac objęty przetargiem obejmuje:

przebudowę placu Wolności
wyremontowanie ulicy Pomorskiej od placu Wolności od ul. Wschodniej
wyremontowanie ulicy Nowomiejskiej od pl. Wolności do ul. Północnej
remont wraz z przebudową torowiska na ul. Ogrodowej i Północnej, od ul. Zachodniej do Franciszkańskiej
remont ul. Zachodniej od ul. Próchnika do Legionów
przedłużenie pasażu Róży do ul. Zachodniej oraz połączenie pasażu z adresem plac Wolności 2
remont pętli tramwajowej przy parku Staromiejskim.

Największe zmiany czekają łodzian na placu Wolności gdzie posadzonych zostanie ponad 50 drzew, wybudowana zostanie płaska fontanna. Pojawią się również ławki. Zmianie ulegnie również organizacja ruchu na placu Wolności, który przestanie pełnić funkcję ronda. Ruch tramwajowy i kołowy będzie się odbywał po północnej stronie placu, od strony ul. Nowomiejskiej, pojawią się również zintegrowane przystanki komunikacji miejskiej. Część placu od strony ul. Piotrkowskiej oddana zostanie do użytku mieszkańców - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Oferty w tym przetargu przyjmowane będą do 19 grudnia 2017 r. Wykonawca prac powinien zostać wyłoniony w kwietniu 2018 r. Zaraz po tym powinny rozpocząć się prace projektowe, które będą trwać ok. 6 miesięcy. Prace budowlane powinny ruszyć pod koniec 2018 r. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 2021 rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie