Łódź rewitalizuje. Ośrodek Kultury Górna się zmieniaUM Łódź - 16-10-2019 14:11


Nowoczesne sale warsztatowe, przestrzeń ekspozycyjna, pracownie i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Trwa remont generalny zabytkowej willi Otto Haesslera.

Placówka jest jednym z trzech domów kultury, które przechodzą gruntowną modernizację w ramach projektu „Nowa kultura. Zwiększenie atrakcyjności i dostępności łódzkich domów kultury”.

W piwnicach zostaną wykonane nowe posadzki, wyremontowane ściany i sufity, a toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Powstanie nowa aranżacja pomieszczeń w poziomie piwnic. Gruntownie wyremontowana zostanie sala komputerowa.

Powstanie garderoba do przechowywania kostiumów i rekwizytów oraz szatnia.

Po przebudowie schodów między poziomem piwnicy, a wejściem do budynku za pomocą schodołazu będzie możliwy dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Ponadto obiekt zostanie odpowiednio wyposażony w m. in. w 7 stanowisk komputerowych wraz z oprogramowaniem systemowym, osprzętem i specjalistycznymi programami komputerowymi powiększającymi i udźwiękawiającymi, które umożliwią korzystanie osobom słabowidzącym i niedosłyszącym z pracowni komputerowej.

Prace budowlane zostaną zakończone do końca 2019 roku - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.