Łódź rozkwita bielą i czerwieniąUM Łódź - 30-05-2018 12:50


W tym roku skwery, zieleńce i klomby w Łodzi kwitną na biało-czerwono. Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości posadzone rośliny kolorem nawiązują do barw narodowych.

Wiosną w łódzkich parkach, na skwerach, zieleńcach, kwietnikach i w pasach drogowych posadzono tysiące nowych kwiatów. To rośliny jednoroczne, głównie pelargonie, surfinie, niecierpki, szałwia, begonie. Wybrano gatunki odporne na niekorzystne warunki panujące w mieście. Kolorem przewodnim jest biel i czerwień, w roku jubileuszu odzyskania niepodległości przez nasze państwo, nawiązująca do barw narodowych. - Łącznie posadzimy około 3 tys. m kw. roślin w gruncie, a także 330 szt. w donicach - informuje Małgorzata Kryzińska, naczelnik wydziału zieleni Zarządu Zieleni Miejskiej. Łącznie kwiatowa inwestycja opiewa na 300 tys. zł.

Nasadzenia zrealizowano na przykład przy ul. Zamenhofa, w pasażu Rubinsteina, w pasażu Schillera, na pl. Komuny Paryskiej, w parku Staromiejskim oraz w parku J. Piłsudskiego. Okazałe kwiaty w donicach umieszczonych na latarniach podziwiać można również na ulicy Piotrkowskiej i jej przecznicach.

Rośliny są codziennie pielęgnowane, mają poprawiać jakość łódzkiej przestrzeni i cieszyć mieszkańców aż do pierwszych przymrozków.