×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź rozpoczęła sadzenie zielonej ściany

  • Autor: UM Łódź
  • 22 lis 2018 16:05
Łódź rozpoczęła sadzenie zielonej ściany
fot. Witold Ancerowicz, UMŁ
Łódź rozpoczęła sadzenie zielonej ściany
Łódź rozpoczęła sadzenie zielonej ściany

Wysokość pnia 2,5 metra i korona uformowana w kształt prostopadłościanu – tak oryginalnie i nietypowo wyglądają drzewa, których sadzenie rozpoczęło się na ul. Gdańskiej w Łodzi. Specjalnie z Holandii przyjechało kilkadziesiąt lip drobnolistnych, których korony utworzą zieloną ścianę. Dodatkową zieleń zapewnią klomby. Na ul. Gdańskiej posadzonych zostanie około 1700 krzewów.

REKLAMA

Trwają ostatnie prace przy przebudowie ul. Gdańskiej. Zyska ona nie tylko całkowicie nową nawierzchnię, ale i niekonwencjonalne zadrzewienie. Jak zapowiada Justyna Krakowiak, naczelnik Wydziału Architektury i Zieleni Zarządu Inwestycji Miejskich, drzewa z formowaną koroną staną się standardem w inwestycjach realizowanych w ramach rewitalizacji obszarowej miasta.

- Nastąpiła historyczna chwila. Pierwszy raz sadzimy drzewa w ramach rewitalizacji centrum Łodzi… i są to drzewa bardzo wyjątkowe, bo z koroną formowaną w kształt prostopadłościanu. Wiosną, gdy się zazielenią łodzianie będą mieli okazję zobaczyć ich nietypowy kształt, który w procesie pielęgnacji i przycinania, w kolejnych latach utworzy na ul. Gdańskiej prawdziwie zielony pasaż - mówi Justyna Krakowiak.

Jest to pierwsza tego typu realizacja w Łodzi, ale Zarząd Inwestycji Miejskiej planuje kolejne. Drzewa z formowaną koroną posadzone zostaną także w ramach przebudowy ulicy Sienkiewicza, na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Traugutta.

Planowany termin zakończenia przebudowy ul. Gdańskiej to grudzień br. Oprócz oryginalnych drzew w ramach inwestycji pojawią się także elementy małej architektury: ławki, stojaki na rowery oraz stylizowane latarnie, a ulica stanie się bardziej przyjazna mieszkańcom.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie