Łódź sprawdza bezpieczeństwo dróg do szkółUM Łódź, uml.lodz.pl - 26-08-2020 10:03


Malowanie przejść dla pieszych i poprawione oznakowanie to niektóre z działan jakie podjęło miasto Łódź w celu zapewnienia najmłodszych bezpiecznej drogi do szkół.

- Jak co roku aby zapewnić bezpieczeństwo, skontrolowaliśmy stan oznakowania w pobliżu szkół. Sprawdziliśmy ponad 130 lokalizacji. Wraz z wiosennym odświeżaniem oznakowania wykonaliśmy prace na 152 przejściach dla pieszych. – informuje Beata Skoczna z Zarządu Dróg i Transportu.

Sprawdzany był też stan znaków drogowych. Głównie informujących o przejściu dla pieszych i tak zwane "Agatki", które informują kierowców o tym, że to przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci.

Przed samym rokiem szkolnym zlecono jeszcze dodatkowe wymalowanie w biało-czerwonych kolorach 15 przejść dla pieszych w pobliżu szkół, aby jak najlepiej przygotować się do nowego roku szkolnego.

Co więcej, w ramach szeroko działań organizowanych co roku przed pierwszym dzwonkiem policja i straż miejska skontrolują bezpieczństwo wokół szkół, rozdadzą dzieciom odblaski i przeprowadzą profilaktyczne zajęcia edukacyjne.