Łódź szuka wykonawcy przebudowy ulicy Legionów. Znamy wyniki pierwszej aukcji!Łódź.pl - 18-03-2022 16:10


Zakończyła się pierwsza z trzech aukcji na kompleksową przebudowę ul. Legionów wraz z ul. Cmentarną, informuje Łódź.pl.

Remont ulicy na odcinku od placu Wolności do skrzyżowania z ul. Gdańską licytowały w piątek (18 marca) trzy firmy. Wygrało konsorcjum firm Balzola Polska i Lantania. Ostateczna wartość tej części przebudowy to 50 mln złotych. 

Kolejna aukcja odbędzie się w poniedziałek. Wykonawcy będą wtedy licytować realizację inwestycji na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Żeligowskiego. We wtorek natomiast poznamy wynik aukcji na przebudowę ulicy Cmentarnej.

Ulica Legionów po metamorfozie

W trakcie remontu ulicy Legionów torowisko zostanie wymienione na cichsze. Chodniki będą szersze, ruch spowolniony, a nawierzchnia jezdni zostanie wymieniona na nową. Pojawią się drzewa, krzewy i inne rośliny, a także nowe meble miejskie, kosze, ławki i oświetlenie. Węższa i wykonana z kostki kamiennej będzie także jezdnia ul. Cmentarnej.

Pojawi się również zielony plac dla pieszych w obszarze skrzyżowania obu ulic. z dużą ilością zieleni, obniżonymi krawężnikami, nową nawierzchnią i małą architekturą; zlikwidowane zostaną murki oporowe. Całość zostanie rozplanowana wokół nowej fontanny.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" jest współfinansowany z z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.