×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź zmienia się nie do poznania i przyciąga biznes

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 29 mar 2018 12:37
Łódź zmienia się nie do poznania i przyciąga biznes
Inwestycja Monopolis w Łodzi fot. mat. prasowe

Łódź kompleksowo przygotowuje się na przyjęcie kolejnych firm, inwestując w infrastrukturę drogową, transportową oraz rewitalizując historyczne kwartały. Do miasta ściąga coraz więcej nowych inwestorów.

REKLAMA

Prężnie rozwija się sektor usług dla biznesu, a co za tym idzie – rynek biurowy. W mieście powstają nowe klastry biurowe. Łącznie w 2018 r. przybędzie tu ok. 45 000 mkw. nowoczesnych powierzchni, ale branża usług to nie jedyny motor łódzkiej gospodarki.

Łódź stawia na inwestycje infrastrukturalne, rewitalizację, zaprasza kolejnych inwestorów. Miasto przechodzi niezwykłą metamorfozę i dostrzegają to decydenci największych międzynarodowych firm. Tylko w 2017 roku swoją działalność zdecydowali się otworzyć tutaj między innymi: Nokia (docelowo 250 miejsc pracy), Digital Workforce Services Ltd. (docelowo 120 miejsc pracy) czy ZF Group (docelowo 200 miejsc pracy). W Łodzi z sukcesem działają i rozwijają się tacy globalni giganci jak m.in. Ericsson, Fujitsu Technology Solutions, Infosys, Nordea Bank, Whirlpool.

Wraz z rozwojem biznesowej Łodzi rośnie zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe, co wpływa na wysoką aktywność deweloperską. Jak podsumowuje firma doradcza JLL, od 2010 r. zasoby powierzchni biurowej w Łodzi wzrosły ponad dwukrotnie i wynoszą ok. 438 000 mkw.

W mieście powstają kolejne biurowce, które często wyrastają z industrialnej tradycji tego miejsca. Jednym z najciekawszych przykładów jest najnowsza inwestycja łódzkiego dewelopera Virako. Autorem projektu budowlanego i wykonawczego Monopolis jest Grupa 5 Architekci we współpracy z łodzką pracownią projektową Jerzego Lutomskiego.

- Łódź rozwija się w niezwykłym tempie, nie zapominając jednak o swoich przemysłowych korzeniach. Inwestorzy korzystają z industrialnej tradycji Łodzi, adaptując ceglane fabryki do nowych funkcji. Przykładem jest nasz flagowy projekt – Monopolis. W miejscu zabytkowego Monopolu Wódczanego z 1902 r. realizujemy inwestycję, jakiej jeszcze w Łodzi nie było – centrum biurowe z rozwiniętymi usługami, gastronomią, częścią kulturalną i rekreacyjną - mówi Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako.

Nowe projekty biurowe na mapie Łodzi wpisują się w zmieniające się oczekiwania najemców. Dla pracodawców biuro jest dziś elementem budowania przewagi konkurencyjnej w procesie rekrutacji, szczególnie do centrów usług dla biznesu. Liczy się nie tylko komfort użytkowania, ale również ciekawe, niebanalne otoczenie.

- Jest szereg firm, które szukają nowoczesnego biura w unikalnej designerskiej przestrzeni, z rozwiniętą ofertą usługową, ale też kulturalną. Łódzki rynek odpowiada na te potrzeby - dodaje Krzysztof Witkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie