REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Łodzianie chcą parku z miejską plażą

  • Autor: UM Łódź
  • 08 mar 2017 11:50
fot. pixabay.com

W głosowaniu nad proponowanym zagospodarowaniem terenów wokół stawu na Księżym Młynie większość łodzian wybrała wariant zakładający utworzenie parku z miejską plażą.

REKLAMA

Mieszkańcy mogli wybierać spośród trzech wariantów zagospodarowania terenu:

Wariant 1 - zakładał utworzenie parku z miejską plażą na terenach zajmowanych obecnie przez ogródki działkowe między ul. Przędzalnianą i al. Rydza-Śmigłego (poparło go 63 proc. głosujących)

Wariant 2 - zachowanie ogródków działkowych i uporządkowanie jedynie terenu przylegającego bezpośrednio do stawu (poparło go 30 proc. głosujących)

Wariant 3 - utworzenie parku z miejską plażą po północnej stronie stawu, koło Pałacu Herbsta i zachowanie ogródków po południowej stronie (poparło go 7 proc. głosujących)

Jak podkreślił wiceprezydent Wojciech Rosicki, jest to decyzja planistyczna, a nie inwestycyjna. - To decyzja rozstrzygająca o zapisach w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Nie jest jeszcze przesądzone, kiedy taka inwestycja miałaby być realizowana. Zanim to nastąpi, odbędą się spotkania z działkowcami - zauważa.

Tworzony jest natomiast plan miejscowy dla tego terenu. Będzie on wyłożony do publicznego wglądu najprawdopodobniej pod koniec wakacji. Jeśli plan zostanie uchwalony, dla działkowców, będzie to oznaczało, że na wskazanym obszarze nie mogą podejmować np. inwestycji budowlanych, bo będą niezgodne z przyjętymi założeniami - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

Stawy na rzece Jasień i teren Księżego Młyna stanowią bardzo atrakcyjny rejon. Miasto prowadzi tam kompleksową rewitalizację zabytkowego osiedla. We wstępnych planach zagospodarowania przestrzennego kilkuhektarowy teren wokół stawów na Jasieniu przeznaczony został na miejskie tereny zielone, jednak na tym obszarze, po zachodniej stronie akwenu znajdują się ogródki działkowe. Jest ich ponad 100 w ramach większego kompleksu prawie tysiąca ogródków pracowniczych, które zajmują 4,5 hektara za al. Rydza-Śmigłego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie