REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Łodzianie łakną rowerów

  • Autor: UM Łódź
  • 03 sie 2018 14:20
Łodzianie łakną rowerów

Zaprezentowano wyniki konsultacji społecznych, które dotyczyły przyszłorocznego budżetu Łodzi.

REKLAMA

Podczas konsultacji mieszkańcy mogli wskazac swoje priorytety w przyszłorocznym budżecie miasta. Można było wybierać spośród zaproponowanych przez magistrat ośmiu kategorii oraz wskazać własne propozycje.  

Okazało się, że dla mieszkańców najważniejsze są inwestycje w infrastrukturę i komunikację, infrastrukturę rowerową, komunalną oraz bezpieczeństwo. Wśród pomysłów zgłaszanych przez uczestników konsultacji, dotyczących ich indywidualnych potrzeb, były m.in. inwestycje dotyczące ulic Brzezińskiej, Wiączyńskiej, Rokicińskiej, czyli zadań, które już są realizowane.  

Wskazane przez łodzian priorytety i propozycje do budżetu miasta będą teraz analizowane przez wydziały merytoryczne UMŁ. Konstruowanie dokumentu zaczyna się bowiem już w sierpniu. Jesienią odbędą się konsultacje dotyczące całego budżetu miasta na 2019 rok. 

Podczas tegorocznych konsultacji priorytetów budżetowych, które trwały od 16 czerwca do 1 lipca, zorganizowano trzy spotkania, w tym dwa poza urzędem w galeriach handlowych, w godzinach dogodnych dla uczestników. Formularze można też było składać elektronicznie. W sumie przekazano 59 formularzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie