REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Łodzianie wspólnie zadecydują, jaka będzie przestrzeń Starego Polesia

  • Autor: UM Łódź
  • 20 lut 2018 16:19
fot. pixabay.com

Urzędnicy wspólnie z mieszkańcami projektują wygląd czterech odcinków ulic na Starym Polesiu w ramach drugiego etapu programu "Opracowanie modelu prowadzenia rewitalizacji obszarów miejskich na wybranym obszarze w Mieście Łodzi". Zadanie realizowane jest wspólnie z projektantami z firmy A2P2architecture & planning Monika Arczyńska oraz Stowarzyszeniem Społecznie Zaangażowani.

REKLAMA

Projekt dotyczy czterech odcinków ulic na Starym Polesiu: ul. Lipowej (od ul. 1 maja do ul. Próchnika), ul. Próchnika (od ul. Żeromskiego do ul. Lipowej), ul. Lipowej (od ul. Więckowskiego do ul. Zielonej) oraz ul. Strzelców Kaniowskich (od ul. Więckowskiego do ul. 6 sierpnia) wraz z przylegającym skwerem.

Osiem tygodni trwały konsultacje społeczne, w ramach których odbyły się spacery diagnostyczne, dyżury konsultacyjne oraz warsztaty planistyczne i weryfikacyjne dla mieszkańców. Wnioski ze spotkań, rozmów oraz przeprowadzonych ankiet zawarte zostały w raporcie, który stanowi podstawę do tworzenia dokumentacji technicznej - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów i aktywności mieszkańców. Model takiej pracy chcemy wdrożyć w Łodzi także w ramach kolejnych inwestycji, bo dzięki takim działaniom przestrzenie, które tworzymy będą bardziej odpowiadać potrzebom samych mieszkańców - ocenia Katarzyna Dyzio z Biura ds. Rewitalizacji UMŁ.

W uwagach mieszkańców znalazły się sugestie dotyczące rozwoju i pielęgnacji zieleni, zarówno wysokiej, jak i niskiej, ale nie kosztem miejsc parkingowych, propozycje zwiększenia bezpieczeństwa i prośba o szybsze reakcje ze strony służb porządkowych oraz spowolnienie ruchu samochodowego poprzez esowanie toru jazdy.

Na przygotowanie dokumentacji technicznej, zawierającej koncepcje wizualną projektowanych odcinków ulic, wykonawcy mają ok. 6 miesięcy. Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę 2019 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie