×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łodzianie wybiorą "Zabytek Dobrze Utrzymany"

  • Autor: UM Łódź
  • 28 lis 2018 09:46
Łodzianie wybiorą "Zabytek Dobrze Utrzymany"
fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Trwa trzecia edycja konkursu "Zabytek Dobrze Utrzymany", którego celem jest wyróżnienie i promowanie właścicieli podejmujących trud remontów zabytkowych obiektów w Łodzi.

REKLAMA

Konkurs "Zabytek Dobrze Utrzymany" organizowany jest przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Łodzi. Kamila Kwiecińska-Trzewikowska, miejski konserwator zabytków: - W tym roku, tak jak w roku poprzednim, będziemy wybierali trzech laureatów, na których czeka Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi, Nagroda Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Nagroda Publiczności. O tym, kto w 2018 r. zostanie laureatem Nagrody Publiczności zadecydują łodzianie. W tym celu na platformie Voxpopuli uruchomiony został plebiscyt na "Zabytek Dobrze Utrzymany". 

Głosowanie trwa do 30 listopada 2018 r., do godz. 23.59. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 5 grudnia 2018 r. w Art_Inkubatorze, który po raz drugi jest partnerem konkursu "Zabytek Dobrze Utrzymany".

W drugiej edycji konkursu Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi otrzymał budynek kantoru przy dawnym zespole fabrycznym Włókiennicza Spółka Akcyjna N. Eitingon przy ul. Sienkiewicza 82/84. Nagrodę Miejskiego Konserwatora Zabytków otrzymała kamienica przy ul. Wólczańskiej 37. Mieszkańcy Łodzi wyróżnili pałac Karola Poznańskiego, który jest obecnie siedzibą Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie