×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łodzianie wybrali. Oto lokalizacje nowych parków kieszonkowych

  • Autor: UM Łódź
  • 14 sie 2018 14:23
  • Aktualizacja: 14 sie 2018 14:22
Łodzianie wybrali. Oto lokalizacje nowych parków kieszonkowych
fot. pixabay

Zachodnia 14 oraz skwer u zbiegu ulic Wrocławskiej, Kominiarskiej i Ciesielskiej to miejsca, w których w przyszłym roku powstaną w Łodzi dwa nowe parki kieszonkowe. Zdecydowali o tym łodzianie, wybierając spośród 8 lokalizacji zaproponowanych przez miasto. W głosowaniu, które odbyło się między 17 a 31 lipca na platformie Vox Populi, udział wzięło 1189 mieszkańców Łodzi.

REKLAMA

- Ponieważ chcemy, by to łodzianie współdecydowali o tym, co powstaje w ich najbliższej okolicy, zapytaliśmy mieszkańców, gdzie widzieliby parki kieszonkowe. 570 osób wskazało ul. Zachodnią 14, a 343 osoby skwer przy skrzyżowaniu Wrocławskiej, Kominiarskiej i Ciesielskiej - wylicza Katarzyna Luzyńczyk, z-ca dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Łodzi.

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać wyposażenie nowych "kieszonek". Czy będą pełną zabawek przestrzenią dedykowaną najmłodszym, czy też oazą zieleni przeznaczoną do sąsiedzkich spotkań. O tym zdecydują łodzianie w ramach konsultacji społecznych i bezpośrednich spotkań z urzędnikami.

- Poprzednie parki kieszonkowe powstawały w ścisłej współpracy z mieszkańcami miasta. Tak będzie również w tym przypadku. Chcemy, by to łodzianie wskazali najlepsze rozwiązania i określili swoje potrzeby. Projekty przygotowane przez miasto będą na każdym etapie konsultowane z mieszkańcami Łodzi - zaznacza Anita Waack-Zając z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ. 

Głosy łodzian zdecydują także o lokalizacji nowego placu zabaw, który w przyszłym roku wybudowany zostanie w Łodzi. Miasto zaproponowało pięć lokalizacji. To skwer Gdański, park Widzewski, park Źródliska II, park im. J. Kilińskiego oraz park im. J. Dąbrowskiego. Łodzianie poprzez platformę Vox Populi wybiorą zwycięskie miejsce. Głosowanie startuje już dzisiaj, a inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie