REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łodzianie z nowym parkiem

  • Autor: UMŁ
  • 29 gru 2021 10:06
Łodzianie z nowym parkiem
Łodzianie z nowym parkiem, fot. UMŁ

Na koniec roku poprawił się bilans łódzkich terenów zieleni. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu na Chojnach powstał nowy park – Zatorze – i wytyczono na nim pierwsze alejki spacerowe.

REKLAMA

Nowy zieleniec ma hektar powierzchni i znajduje się między ulicami Jutrzenki i św. Jana Bożego. To teren, który mieszkańcy osiedla przez lata wykorzystywali na rekreację, tyle że nieoficjalnie. Niedawno jednak miastu udało się rozstrzygnąć spór ze spółdzielnią o działki przy ul. Jutrzenki i przejąć je na własność. Początkowo teren miał trafić na sprzedaż, ale na wniosek mieszkańców, zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego, powstanie tam park.

W tym roku, w pierwszym etapie urządzania zieleńca, wytyczono alejki spacerowe, zamontowano oświetlenie i dokonano nowych nasadzeń. W grudniu oficjalnie utworzono przy ul. Jutrzenki park i nazwano go Zatorze.

– W przyszłym roku będziemy dalej urządzać tę przestrzeń we współpracy z mieszkańcami. Wiosną zorganizujemy warsztaty, na których zastanowimy się razem, jak jeszcze możemy urozmaicić park, żeby służył zarówno dzieciom, jak i dorosłym – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łodzi.

Wcześniej w tym roku w Łodzi powstało sześć parków, m.in. przy ul. Podchorążych na Złotnie, przy ul. Konnej na Górnej oraz przy ul. Wycieczkowej na Bałutach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie