×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódzka kamienica w ogniu prac. W planach zielone podwórko

  • Autor: UM Łódź
  • 01 lut 2023 11:45
Łódzka kamienica w ogniu prac. W planach zielone podwórko
Po generalnej modernizacji w łódzkiej kamienicy przy ul. Północnej 7 powstanie 38 mieszkań komunalnych, fot. UMŁ

Po generalnej modernizacji w łódzkiej kamienicy przy ul. Północnej 7 powstanie 38 mieszkań komunalnych, w tym 10 mieszkań dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, oraz dwa lokale usługowe przeznaczone na wynajem.

REKLAMA

  • Prace kosztować będą ponad 10 mln zł.
  • Przy ul. Północnej rewitalizowana jest również kamienica pod numerem 23, gdzie prócz 22 mieszkań oraz dwóch lokali na handel lub usługi powstaną także placówka opiekuńczo-wychowawcza, świetlica środowiskowa oraz dom samopomocy.
  • Obie inwestycje zostaną zakończone w IV kwartale 2023 r.

– Zakończyły się prace rozbiórkowe, a zaawansowanie prac budowlanych zbliża się do półmetka. W lokalach użytkowych dokonano naprawy betonowych płyt korytkowych dachu, natomiast w lokalach mieszkalnych oraz częściach wspólnych podniesiono i wzmocniono stropy. Prace nie ominęły budynku oficyny, gdzie zdemontowano dach i wykonano nową więźbę oraz deskowanie dachu budynku oficyny zachodniej – wylicza Jan Biernat, przedstawiciel wykonawcy.

Na najbliższe tygodnie zaplanowano roboty budowlane ścian konstrukcyjnych, otworów okiennych i drzwiowych w lokalach użytkowych oraz wykonanie warstw podłogowych ppoż. w klatce nr 1. Ponadto będą kontynuowane prace przy wymianie instalacji.

– Budynki zostaną całkowicie odnowione oraz podłączone do centralnego ogrzewania. Wewnętrzny układ pomieszczeń ulegnie przebudowie. W rozplanowanych na nowo mieszkaniach będą kuchnie lub aneksy kuchenne oraz łazienki. Część z nich zostanie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja nie ominie również podwórza, które po remoncie będzie przyjaznym miejscem do odpoczynku dla całych rodzin – zapewnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Zielone podwórko przy Północnej 7

Przy ul. Północnej 7 powstanie zielone podwórko, a na nim strefa relaksu, miejsca do wypoczynku i sąsiedzkich spotkań. Zasiane zostaną nowe trawniki i posadzone będą liczne krzewy. Na ścianach budynków pojawią się stelaże, po których piąć się będa pnącza, tworząc zieloną ścianę. Na podwórku staną stojaki rowerowe, do użytku mieszkańców zostanie oddana stylizowana altana na odpady. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie