REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Łódzka Sukcesja powraca! Jako centrum rozrywki

  • Autor: UM Łódź, www.lodz.pl
  • 18 sie 2022 10:50
Łódzka Sukcesja powraca! Jako centrum rozrywki
Łódzka Sukcesja ma nowego inwestora. fot. Stefan Brajter, www.lodz.pl

Już za rok – latem 2023 r. – dawne Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja przy al. Politechniki 5 w Łodzi może znowu otworzyć swoje podwoje, informuje Łódź.pl. Przejdzie jednak sporą przemianę.

REKLAMA

  • Jak podaje portal Łódź.pl, jeżeli wszystko pójdzie po myśli inwestora, latem 2023 r. dawne Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja przy al. Politechniki 5 znów otworzy swoje drzwi.
  • Tym razem jednak pod inną nazwą i z innym pomysłem na przyciągnięcie klientów.
  • Zaplanowana inwestycja będzie wymagać przearanżowania wnętrz budynku po Sukcesji, a prace mają rozpocząć się już 15 września.
  • Inwestorem jest spółka Amush z Raszyna.

Przypomnijmy, że obiekt został zamknięty latem 2020 r. po ogłoszeniu upadłości zadłużonej spółki Fabryka Biznesu, jego pierwszego właściciela. Zarząd nad Sukcesją przejął syndyk, który podjął decyzję o sprzedaży budynku w celu pokrycia wierzytelności upadłej spółki.

Gmach został sprzedany jednak dopiero na szóstym przetargu, po znacznym obniżeniu jego ceny wynoszącej początkowo 126 mln zł. Do ostatniego przetargu stanęły trzy podmioty, a najwyższą cenę 79,5 mln zł zaoferowała spółka Amush z Raszyna należąca do działającego od lat na polskim rynku biznesmena tureckiego pochodzenia Sabri Bekdasa. Umowę sprzedaży podpisano w ostatnich dniach lipca.

Nowy właściciel z miejsca rozpoczął prace nad reaktywacją obiektu, który ma się odrodzić pod nowym szyldem i z całkiem nową ofertą.

Projekt dopiero powstaje, szczegółów inwestor jeszcze nie zdradza, ale wiadomo, że w planach jest centrum rozrywki. Przewidywane jest wiele atrakcji dla rodzin, dzieci i młodzieży.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie