×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódzki pustostan przemieni się w centrum biznesowo-usługowe

  • Autor: UM Łódź
  • 23 mar 2022 11:35
  • Aktualizacja: 23 mar 2022 11:37
Łódzki pustostan przemieni się w centrum biznesowo-usługowe
Łódź ogłasza przetarg na wykonawcę remontu kompleksu budynków przy ul. Sienkiewicza 63, fot. UM Łódź

Łódź ogłasza przetarg na wykonawcę remontu kompleksu budynków przy ul. Sienkiewicza 63. W pofabrycznym budynku, który jest obecnie zaniedbanym pustostanem powstaną biura, pracownie dla artystów i lokale usługowe.

REKLAMA

– W ciągu kilku najbliższych kilku dni zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy.  Planujemy, że prace budowlane wystartują jeszcze tegoroczną jesienią. Budynki przejdą kompleksową odnowę. Przebudowane zostanie również poddasze i wymieniony będzie dach. Wszystkie instalacje budynku zostaną wymienione. Odnowiona nieruchomość będzie połączona z południowym skrzydłem budynku przy ul. Sienkiewicza 61 a – zapewnia Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Na piętrach 1-4 wydzielone zostaną pomieszczenia biurowe, pracownie artystyczne i lokale usługowe. Na parterze budynku i częściowo w piwnicy znajdą się przestrzenie, które idealnie będą nadawać się na działalność gastronomiczną - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Zielony skwer przy Sienkiewicza

Otoczenie budynku będzie uporządkowane i powstanie na nim ogólnodostępny skwer. Będzie to miejsce rekreacyjne z placem zabaw i ogródkami gastronomicznymi. Obecnie podwórko przed budynkiem jest pozbawione zieleni. Rosną tu tylko dwa drzewa (samosiejki) – brzoza i topola osika. Po remoncie to się zmieni. Zostaną zasadzone krzewy i kwiaty, nie zabraknie traw ozdobnych. Zamontowane zostaną ławki i siedziska, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz oświetlenie. Plac zabaw dla najmłodszych będzie wyposażony w piaskownicę, huśtawkę, równoważnię i drabinkę z domkiem i zjeżdżalnią.

Historia nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 63

Przy ul. Sienkiewicza 63 znajduje się budynek pofabryczny główny oraz prawa oficyna będąca również budynkiem pofabrycznym, w którym w przeszłości zlokalizowana była administracja zakładów tekstylnych. Pochodzą one z początków XX wieku. W wyniku kolejnych remontów ich wnętrza zostały przekształcone wtórnie, z zachowaniem historycznych elementów konstrukcji i detalu.

Niewykluczone, że budynek pod numerem 63 był związany z przyległym budynkiem pofabrycznym na Sienkiewicza 61a, na co wskazują drzwi przelotowego szybu windowego i zamurowane wnęki drzwiowe w ścianie granicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie