×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódzki Żubardź z nową siłownią plenerową i placem zabaw

  • Autor: Łódź.pl, www.lodz.pl
  • 02 lis 2022 14:31
Łódzki Żubardź z nową siłownią plenerową i placem zabaw
Bezpieczny plac zabaw i siłownia plenerowa powstaną w ramach nowej inwestycji przy ul. Turoszowskiej w Łodzi. fot. Łódź.pl, www.lodz.pl

Bezpieczny plac zabaw i siłownia plenerowa powstaną w ramach nowej inwestycji przy ul. Turoszowskiej w Łodzi. Wartość projektu to 435 tys. złotych.

REKLAMA

  • Jeszcze w tym roku przy ulicy Turoszowskiej w Łodzi powstanie bezpieczny plac zabaw z wielofunkcyjnymi zabawkami oraz huśtawki typu „bocianie gniazdo".
  • Plac będzie kształtem przypominał statek - galeon.
  • Nie zabraknie elementów małej architektury, w tym ławek, koszy na śmieci oraz stojaków rowerowych.
  • Inwestycja jest realizowana w ramach łódzkiego „Planu dla osiedli".

– Wykonawca przejął plac budowy. Robotników zobaczymy przy korytowaniu gruntu oraz wyrównywaniu terenu. Powstają nowe ścieżki, teren pod zieleńce oraz miejsce na zabawki plenerowe – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich, cytowana przez portal Lodz.pl.

Na placu najmłodsi będą mogli bawić się na bezpiecznej dwuwarstwowej nawierzchni z płytek gumowych EPDM. Pojawi się tam również alejka glinkowo-żwirkowa. Na terenie nowego zieleńca zaprojektowano plenerową minisiłownię, wyposażoną w wyciąg górny z platformą pylon, biegacz, twister i wahadło na słupie, orbitrek, prasę nożną oraz wioślarza. Wokół nowej atrakcji zostanie uporządkowana zieleń i pojawią się nasadzenia traw ozdobnych.

Nowa atrakcja na łódzkim Żubardziu to propozycja dla wszystkich osób, które lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Będzie to rodzinna przestrzeń, z której skorzystają zarówno najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy Łodzi. Wartość projektu to 435 tys. złotych. Inwestycja jest realizowana w ramach łódzkiego „Planu dla osiedli".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie