×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódzkie Śródmieście odzyskuje kolejne perły architektury

  • Autor: UM Łódź
  • 08 lis 2022 09:12
Łódzkie Śródmieście odzyskuje kolejne perły architektury
Łódzkie kamienice przy ul. Rewolucji odzyskują dawny blask, fot. shutterstock

W budynkach przy ul. Rewolucji 13,15,17  w Łodzi trwają intensywne roboty budowlane. Ekipy prowadzą prace wykończeniowe we wnętrzach oraz przy odnowie detali na elewacjach i we wnętrzach. Wykonawca przygotowuje się do zagospodarowania podwórek.

REKLAMA

  • Trwa remont kamienic przy ul. Rewolucji 1905 r. w Łodzi.
  • Kamienice zostaną oddane do użytkownika na początku 2023 roku.
  • Powstało w nich ponad 50 mieszkań komunalnych oraz lokale dla biznesu i świetlice środowiskowe.

Rewolucji 1905 r. 13

W kamienicy nr 13 trwa malowanie elewacji od strony dziedzińca, wykonywane są prace na klatce schodowej i w prześwicie bramowym. Zamontowano wszystkie drzwi w pomieszczeniach. Rozpoczęto też montaż zaworów na węźle ciepłowniczym. W najbliższym czasie rozpocznie się tzw. biały montaż w łazienkach oraz instalowanie osprzętu elektrycznego.

Rewolucji 1905 r. 15

Pod adresem Rewolucji 1905 r. 15 właśnie zakończono roboty na elewacji frontowej oraz płytowanie ścianek na poddaszu. Trwa montaż parapetów i prace wykończeniowe na wszystkich piętrach. Dostarczono już drzwi do kompletu lokali. W następnej kolejności wykonawca planuje montaż okien i witryn na parterze od ulicy oraz wykonanie gładzi na frontowej klatce schodowej. Planowany jest również montaż paneli podłogowych, a także instalacji – wentylacyjnej i cieplnej (zakładanie grzejników).

Rewolucji 1905 r. 17

Na posesji przy Rewolucji 1905 r. 17 wykonano już tynki z ociepleniem, a na elewacji zamontowano gzyms wieńczący wraz z obróbkami blacharskimi. Wewnątrz trwa układania posadzek oraz montaż drzwi i parapetów. W najbliższym czasie wykonawca planuje kontynuować ważne prace przy scalaniu ściany stykającej się z kamienicą przy ul. Wschodniej 50. Ponadto kontynuowane będą roboty wentylacyjne. Wkrótce w budynku ma być włączone ogrzewanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie