×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Lublin: Była cukrownia, będzie pierwsze w mieście osiedle z mieszkaniami na wynajem [film z budowy]

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 sie 2023 12:22
  • Aktualizacja: 23 sie 2023 16:06
Lublin: Była cukrownia, będzie pierwsze w mieście osiedle z mieszkaniami na wynajem [film z budowy]
Lublin: Ruszyła budowa pierwszej inwestycji PRS, czyli mieszkań na wynajem. fot. mat. pras.

Aż 388 mieszkań na wynajem zaoferuje pierwsza inwestycja PRS w Lublinie. Za architektonicznymi sterami stoi pracownia Stelmach i Partnerzy.

REKLAMA

  • Ruszyła budowa pierwszej inwestycji PRS (Private Rented Sector) w Lublinie.
  • Powstaje na terenie należącym niegdyś do Cukrowni Lublin.
  • Da ona początek rozwojowi profesjonalnego rynku najmu w tym mieście i znacząco wpłynie na rewitalizację poprzemysłowych terenów.
  • Termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na koniec 2025 roku.

Na terenie należącym niegdyś do Cukrowni Lublin, który rządowa spółka PFR Nieruchomości kupiła pod koniec 2020 roku, powstanie pierwsza w mieście inwestycja PRS.

Trzy bloki przy ul. Krochmalnej oprócz 388 mieszkań pomieszczą ponad 20 lokali usługowych w parterach budynków. W strukturze mieszkań przeważają te 3- i 2-pokojowe, ale nie zabraknie również kawalerek oraz lokali 4-pokojowych. Łącznie będzie to ponad 21 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Przewidziano ponad 400 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Za projekt architektoniczno-urbanistyczny osiedla odpowiada pracownia Stelmach i Partnerzy.

 

Polski rynek PRS koncentruje swoją działalność w czołówce największych polskich miast – w Warszawie, Krakowie czy Trójmieście. Od lat udowadniamy, że jest atrakcyjną alternatywą nie tylko dla mieszkańców metropolii. Okolice ulicy Krochmalnej mają ogromny potencjał, który nie został do tej pory wykorzystany, dlatego cieszy nas, że możemy zainwestować tej okolicy i być jednymi z pierwszych, którzy przyczynią się do jej rozwoju. Naszym celem jest dostarczenie wysokiej jakości budownictwa, które spełni potrzeby mieszkaniowe lokalnej społeczności, zapewniając wygodę oraz dostęp do różnorodnych przestrzeni i usług. Budowa nowego osiedla będzie impulsem nie tylko do rozwoju okolicy, ale również przywrócenia jej atrakcyjności w oczach samych mieszkańców Lublina – powiedział Wojciech Caruk, Prezes PFR Nieruchomości S.A.

Wraz z początkiem sierpnia rozpoczęły się prace nad budynkami A i B, podczas, gdy grunty pod budynek C są na etapie porządkowania i wyburzeń istniejących budynków. Termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na koniec 2025 roku.

Lublin bardzo dynamicznie rozwija się w  północno-wschodniej części. Kiedyś była to dzielnica przemysłowa. Po procesie zanikania obiektów produkcyjnych w Lublinie był to teren dosyć zaniedbany. Budowa nowego dworca metropolitalnego, który znajduje się naprzeciw dworca PKP, sąsiadującego z osiedlem budowanym przez PFR Nieruchomości, spowodowała znaczny wzrost potencjału tego rejonu – zaznaczył Bolesław Stelmach dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, a także właściciel biura architektonicznego Stelmach i Partnerzy sp. z o.o..

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie