×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Lubuski samorząd inwestuje miliony w bazę sportową

  • Autor: PAP
  • 08 kwi 2022 15:04
Lubuski samorząd inwestuje miliony w bazę sportową
3 mln zł na rozwój bazy sportowej, w tym na modernizację i budowę boisk przeznaczy lubuski samorząd. fot. Shutterstock

3 mln zł na rozwój bazy sportowej, w tym na modernizację i budowę boisk przeznaczy lubuski samorząd.

REKLAMA

  • 32 inwestycje – cztery powiatowe i 28 gminnych – za 3 mln zł – tak w liczbach przedstawia się tegoroczna edycja samorządowego programu "Lubuska Baza Sportowa".
  • Dotacje będą przeznaczone głównie na modernizację i budowę boisk, hal sportowych oraz sal gimnastycznych, budowę skateparków i pumptracków oraz infrastrukturę lekkoatletyczną.

W piątek na konferencji prasowej wicemarszałek woj. lubuskiego Łukasz Porycki przekazał, że dotacje będą przeznaczone głównie na modernizację i budowę boisk, hal sportowych oraz sal gimnastycznych, budowę skateparków i pumptracków oraz infrastrukturę lekkoatletyczną.

Pieniądze trafią m.in. do powiatów: międzyrzeckiego, wschowskiego, słubickiego i żagańskiego oraz gmin Drezdenko, Nowa Sól i Zwierzyn.

Do programu "Lubuska Baza Sportowa" na 2022 r. zgłoszonych zostało 47 wniosków, dofinansowanie otrzymały 32 projekty. To druga edycja programu, który w ub. roku samorząd województwa ogłosił w formie pilotażu.

"Chcieliśmy sprawdzić, jak przyjmie się to rozwiązanie wśród naszych samorządowców. Przerosło to nasze oczekiwania, wpłynęło bardzo dużo wniosków. W zeszłym roku 39 jednostek samorządu terytorialnego otrzymało wsparcie za ponad 2 mln zł. W tym roku nie mogło być inaczej. Samorządowcy złożyli projekty za prawie 6 mln zł. To pokazuje, że popularność tego programu jest bardzo duża i potrzeby są bardzo duże" - podkreślił Porycki.

Dodał, że ma nadzieję, że w obliczu dużego zainteresowania lubuskich samorządów rozwojem bazy sportowej podczas przygotowywania budżetu województwa na następny rok, radni zagłosują za zwiększeniem puli tego programu.

Celem programu "Lubuska Baza Sportowa" jest stworzenie warunków, które sprzyjają rozwojowi regionalnej infrastruktury sportowej. Dzięki dofinansowaniu inwestycji związanych z obiektami sportowymi lokalne społeczności mogą aktywnie spędzać wolny czas. Poprawiają się też warunki treningowe sportowców - przekazano w komunikacie. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie