REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Lubuskie stawia na ścieżki rowerowe

  • Autor: PAP
  • 28 lis 2017 16:07
Lubuskie stawia na ścieżki rowerowe
fot. unsplash

W gminach Babimost, Kargowa i Zbąszynek powstaną nowe ścieżki rowerowe o łącznej długości ponad 24 km. Ich budowa będzie kosztowała prawie 13 mln zł. Inwestycja otrzyma 9,8 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych – zadecydował we wtorek Zarząd Województwa Lubuskiego.

REKLAMA

- Turystyka rowerowa staje się coraz ważniejszym elementem wizerunku regionu i oferty turystycznej. Mieszkańcy i turyści coraz chętniej stawiają na rower jako sposób spędzania wolnego czasu i rekreacji - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Celem projektu pn. "Zintegrowany System Ścieżek Rowerowych w gminach Babimost, Kargowa i Zbąszynek" jest budowa sieci ścieżek rowerowych, które będą pełniły funkcję korytarzy transportowych, będących alternatywą dla innych środków transportu.

Projekt jest wspólnie realizowany przez kilka lubuskich samorządów - gminy: Babimost, Zbąszynek i Kargowa oraz powiat zielonogórski i świebodziński.

Zakres inwestycji obejmuje budowę ośmiu ciągów ścieżek rowerowych o łącznej długości ponad 24 km, w tym ponad 9 km w gminie Babimost; ponad 10,5 km w gminie Zbąszynek i prawie 5 km w gminie Kargowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie