×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Luksusowa enklawa w gdańskiej Oliwie coraz bliżej. To projekt pracowni Arch-Deco

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 18 lut 2020 12:38
Luksusowa enklawa w gdańskiej Oliwie coraz bliżej. To projekt pracowni Arch-Deco
Prace przy budowie Oliva Koncept w Gdańsku wchodzą w kolejny etap. Inwestycja osiągnęła właśnie stan surowy zamknięty, fot. mat. inwestora

Prace przy budowie Oliva Koncept w Gdańsku wchodzą w kolejny etap. Inwestycja osiągnęła właśnie stan surowy zamknięty. - Dużo czasu zajęło nam zaprojektowanie odpowiednich elewacji. Po długich dyskusjach zdecydowaliśmy się na wariant z wertykalnymi podziałami z płytek klinkierowych, ułożonych w pasach o dwóch odcieniach i grubościach, nadających bryłom dodatkowej struktury i dodających ścianom głębi - tłumaczy Zbigniew Reszka, główny architekt inwestycji z biura architektonicznego Arch-Deco.

REKLAMA

- Temperatury za oknem sprzyjają robotom budowlanym, w związku z tym prace na budowie wyprzedzają harmonogram – wyjaśnia Arkadiusz Zalaszewski, dyrektor ds. sprzedaży w Budner Inwestycje. – Po wykonaniu elewacji, przyjdzie czas na prace wykończeniowe. Przygotowujemy również apartament pokazowy, dzięki któremu będziemy mogli zaprezentować nie tylko wysoką jakość, ale też poziom komfortu, który zaoferujemy naszym klientom. Sprawnie prowadzona budowa pozwoli nam też na wcześniejsze zagospodarowanie części wspólnych osiedla – dodaje.

- Dużo czasu zajęło nam zaprojektowanie odpowiednich elewacji. Po długich dyskusjach zdecydowaliśmy się na wariant z wertykalnymi podziałami z płytek klinkierowych, ułożonych w pasach o dwóch odcieniach i grubościach, nadających bryłom dodatkowej struktury i dodających ścianom głębi - tłumaczy Zbigniew Reszka, główny architekt osiedla z biura architektonicznego Arch-Deco. 

Główne inspiracje, z których czerpali projektanci podczas pracy nad Oliva Koncept, są zarówno lokalne, jak i wykraczają poza granice naszego kraju. Michał Baryżewski, wiceprezes biura Arch-Deco wyjaśnia, że założeniem projektowym było, aby osiedle nawiązywało do budownictwa, które zaobserwować można w Alpach – szczególnie w niższych partiach tych gór. To dlatego, że na działce, na której powstaje inwestycja, zachowano naturalne, pagórkowate ukształtowanie terenu. Budynki schodzą tarasowo w dół, nie przesłaniając się. Równie istotną inspiracją było nawiązanie do architektury najbliższej okolicy: – Chcieliśmy, aby nasz projekt był kontynuacją kameralnej zabudowy na terenie Starej Oliwy, z budynkami z lekko skośnymi dachami i werandami – tłumaczy Baryżewski.

Oliva Koncept to jedna z inwestycji mieszkaniowych, które powstają obecnie na terenie Starej Oliwy w Gdańsku.  Nowi mieszkańcy będą mogli podziwiać widoki, roztaczające się z rozległych, trzyszybowych okien budynków Oliva Koncept na Trójmiejski Park Krajobrazowy już w trzecim kwartale 2020 roku. Taki jest planowany termin oddania inwestycji do użytku. Wiosną docelowego wyglądu nabiorą elewacje budynków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie