REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Luksusowy apartamentowiec w Warszawie zachwyca fasadą

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lis 2021 15:23
Luksusowy apartamentowiec w Warszawie zachwyca fasadą
Apartamentowiec Kolektorska 56 w Warszawie, proj. Tekktura, fot. mat. prasowe Internorm
Luksusowy apartamentowiec w Warszawie zachwyca fasadą
Luksusowy apartamentowiec w Warszawie zachwyca fasadą
Luksusowy apartamentowiec w Warszawie zachwyca fasadą
Luksusowy apartamentowiec w Warszawie zachwyca fasadą
Luksusowy apartamentowiec w Warszawie zachwyca fasadą
Luksusowy apartamentowiec w Warszawie zachwyca fasadą

Apartamenty Kolektorska to fuzja ekologii z minimalizmem. Nowoczesny design fasady oraz okien i drzwi tworzy wyjątkowy charakter budynku, a jednocześnie spełnia najwyższe parametry energooszczędności. Za projektem stoi pracowni Tekktura.

REKLAMA

  • W Warszawie powstał luksusowy apartamentowiec nawiązujący do architektury modernistycznej. 
  • Bryłę wyróżnia nowoczesna elewacja z perforacjami i dużymi przeszkleniami. 
  • Dach pokryto roślinnością ekstensywną, która chłonie wodę deszczową, filtruje powietrze i pochłania hałas.
  • Apartamenty wyposażono w okna wielkoformatowe, zapewniając tym samym jasność wnętrz i piękne widoki. Ponieważ priorytetem był niski wpływ na środowisko, kluczową rolę odegrała izolacyjność termiczna stolarki okiennej.

W zielonej części Warszawy powstał luksusowy apartamentowiec nawiązujący architekturą do tradycji stylu modernistycznego. Zaprojektowaną przez pracownię Tekktura bryłę cechuje płaski dach, proste kąty, duże przeszklone powierzchnie i nietuzinkowa elewacji budynku. Jasna kolorystyka, perforacje na płytach elewacyjnych i duże przeszklenia dodają bryle wizualnej lekkości.

Przestronne wnętrza zaprojektowano z myślą o optymalizacji zarówno pod kątem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Gwarancją trwałości budynku są materiały budowlane oraz stolarka okienna i drzwiowa najwyższej jakości dostarczona przez firmę Internorm. Dzięki temu apartamenty przy Kolektorskiej są długoterminową inwestycją w niezawodność i ekologię.

Miejskie życie w przyjaźni z naturą

Główną ideą projektu była fuzja nowoczesności z ekologią. Dlatego budynek znajduje się w towarzystwie miejskiej zieleni, a dzięki szerokim oknom wnętrza zanurzają się w świetle dziennym. Dach pokryto roślinnością ekstensywną, która chłonie wodę deszczową, filtruje powietrze i pochłania hałas.

Apartamenty wyposażono w okna wielkoformatowe, zapewniając tym samym jasność wnętrz i piękne widoki. Ponieważ priorytetem był niski wpływ na środowisko, kluczową rolę odegrała izolacyjność termiczna stolarki okiennej. Aby osiągnąć wysoką energooszczędność przy zastosowaniu dużych przeszkleń, deweloper postanowił zainwestować w trzyszybowe okna pasywne.

Rozświetlony salon z widokiem na park

Ideą projektu było stworzenie otwartych, jasnych wnętrz wypełnionych światłem dziennym. Wysokie przeszklenia i wielkoformatowe drzwi przesuwne pozwoliły uzyskać wrażenie wolności w przestronnym wnętrzu. Słońce podróżujące od okna do okna dostarczy mieszkańcom dobrego samopoczucia i energii, a zielone widoki będą inspiracją do relaksu i pozwolą zatrzymać się i odpocząć po całym dniu miejskiego życia.

Aby zwiększyć powierzchnię balkonu i przeszkleń, kompozycja salonu została przełamana dodatkowym wcięciem. Wnętrze uzyskało ciekawszy kształt, a balkon zyskał dodatkową przestrzeń na spędzanie wolnego czasu. Balkon połączono z salonem drzwiami przesuwnymi HS 330 ze wszystkich trzech stron. Dzięki temu tworzą spójną całość, a płaski próg drzwi przesuwnych sprawia, że po otwarciu powierzchnia podłogi i posadzki balkonowej łączą się w jedną kompozycję otwartą na otoczenie zieleni.

Klasyka i minimalizm we wnętrzach

Stolarka okienna widziana z poziomu wnętrz apartamentów dodaje im eleganckiego charakteru. Wewnętrzną stronę ramy drzwi przesuwnych i okien rozwierno-uchylnych w apartamentach przy Kolektorskiej tworzy drewno. Drewniane okna to w końcu akcent dodający wnętrzom nuty uniwersalizmu i luksusu. Doskonale komponują się z panoramą zieleni, a całość dopełnia szlachetny zapach drewna. Drewno, doskonały materiał dla okien od strony wnętrza, zapewnia wysoką izolacyjność termiczną i stabilność okien.

Przeszklenia w apartamentach przy Kolektorskiej sięgają od podłogi aż po sufit. Niewiele otwieralnych okien na rynku osiąga podobne wymiary – dzięki odpowiednio stabilnej konstrukcji ramy i skrzydła okna Internorm mogą osiągać nawet 2,8 m wysokości.

Widziane z zewnątrz okna współgrają wizualnie z metalową fasadą, podkreślając jednocześnie nowoczesny charakter budynku. Zintegrowane w oknach aluminium stanowi zewnętrzną nakładkę zabezpieczającą przed wilgocią i zniekształceniami, chroniąc drewno przed warunkami atmosferycznymi. 

Dodatkowym akcentem wzorniczym było zastosowanie w apartamentach drzwi wejściowych HT 410 marki Internorm. Dzięki swojej konstrukcji z drewna i aluminium drzwi mają charakter bezprzylgowy, co sprawia, że licują się z powierzchnią ściany w jednej płaszczyźnie. Od wewnętrznej strony apartamentu ten minimalistyczny design podkreśla nowoczesny charakter wnętrz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie