REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Maciej Kuryłowicz zaprojektował nowy biurowiec w Białymstoku

  • Autor: PAP
  • 17 paź 2018 16:44
fot. shutterstock

Firma Port Praski chce wybudować w centrum Białegostoku budynek biurowo-usługowy o powierzchni użytkowej blisko 18 tys. metrów kwadratowych. Realizacja inwestycji ma potrwać ok. dwóch lat, a budowa rozpocząć się w 2019 roku.

REKLAMA

Firma o swoich planach poinformowała we wtorek na konferencji prasowej w Białymstoku z udziałem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Jak mówił Truskolaski, miasto jest coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów i kolejni chcą w Białymstoku inwestować. Pod koniec września prezydent Białegostoku informował o firmie, która chce w mieście wybudować kompleks biurowo-hotelowy. Truskolaski mówił, że przestrzeń biurowa to nowe miejsca pracy, dobrze płatne.

Poinformował, że na inwestycję Portu Praskiego zostało już złożone pozwolenie na budowę.

Krzysztof Pykel, prezes Portu Praskiego, mówił, że jego firma zauważa potencjał Białegostoku. W jego ocenie, działka, której firma jest właścicielem od jakiegoś czasu to świetne miejsce, żeby wybudować biurowiec.

Ma to być budynek klasy AA o powierzchni użytkowej 18 tys. m kw. Zaplanowano go na dziewięć kondygnacji, o wysokości 35 metrów. Pierwsza kondygnacja to mają być usługi z powierzchnią ok. 700 tys. m kw., osiem pozostałych - przestrzeń biurowa o powierzchni ok. 10 tys. m kw. Inwestorzy liczą, że w budynku będzie mogło znaleźć pracę 1,5 tys. osób. Pykel poinformował, że budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku. Pytany o koszt inwestycji, mówił, że obowiązuje go tajemnica.

Biurowiec powstanie przy ul. Ryszarda Kaczorowskiego, ma być pierwszym etapem inwestycji dewelopera, kolejny budynek ma powstać za biurowcem. Jednak nie chciano zdradzić szczegółów.

Budynek zaprojektował architekt Maciej Kuryłowicz. Mówił na konferencji, że biurowiec ma kształt parawanowy. Zarówno przed jak i za budynkiem mają się znaleźć zielone skwery.

Truskolaski informował wcześniej, że obecnie w mieście jest 61,5 tys. m kw. powierzchni biurowej. Kolejne mają powstać w kolejnych latach m.in. dzięki firmie Warimpex, która planuje inwestycje biurowo-hotelową, w pierwszym etapie o powierzchni ok. 13 tys. m kw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie