×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Maćków Pracownia Projektowa odmieni wrocławską Marię

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 kwi 2018 10:18
  • Aktualizacja: 11 kwi 2018 10:20
Maćków Pracownia Projektowa odmieni wrocławską Marię
Maćków Pracownia Projektowa dadzą nowe życie wrocławskiej Marii fot. mat. prasowe

Rozpoczęły się prace budowlane, których efekt pozytywnie zaskoczy wszystkich zakochanych we Wrocławiu. Młyn Maria – niepowtarzalny zespół zabytkowych budynków, znajdujący się w jednej z najbardziej klimatycznych części miasta, zostanie poddany gruntownej rewitalizacji według projektu Maćków Pracownia Projektowa. Inwestor, firma RealCo Property Investment and Development, otrzymał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę.

REKLAMA

Gdyby mury Młyna Maria mogły mówić, z pewnością opowiedziałyby o narodzinach pierwszych młynów na tym terenie, które miały miejsce osiem wieków temu. Potem o powstaniu na ich miejscu zespołu budynków samego Młyna Maria oraz przemianach jego nazw, zmianach właścicieli, przebudowach i modernizacjach, które przez wiele lat znosił z wielką pokorą i godnością. Można powiedzieć, że jedyną stałą i niezmienną rzeczą w jego burzliwym życiu była rzeka Odra napędzająca młyńskie koło...

Przez ostatnie 20 lat Młyn coraz bardziej chylił się ku upadkowi. Nie trzeba mówić, jak bolesny musiał to być widok dla tych, którzy Wrocław od zawsze noszą w swoim sercu. Na szczęście już wkrótce Młyn Maria otrzyma nowe życie. Rozpoczęła się jego rewitalizacja.

Jaki będzie nowy Młyn Maria?

To ostatni młyn spośród wielu, które niegdyś znajdowały się na wyspach odrzańskich. Dlatego działania związane z jego reanimacją wykona firma, posiadająca doświadczenie w pracy nad zabytkową materią. W trakcie rewitalizacji zostanie zachowany przemysłowy klimat budynku wraz z charakterystycznymi dla niego detalami architektonicznymi oraz układem, obejmującym młyńskie kanały i łączniki.

W odnowionym Młynie Maria znajdą się zarówno lokale mieszkalne, jak i usługowe. W inwestycji znajdzie się także kilka unikalnych apartamentów z rozległymi tarasami położonymi między innymi na dachach poszczególnych budynków. Wynika to ze zróżnicowanej wysokości ich kondygnacji. Dodajmy, że Młyn Maria jest jedynym obiektem postindustrialnym w tej części miasta.

Młyn Maria stanie się jedynym budynkiem mieszkalnym stojącym na wodzie, z którego okien rozciągać się będą niepowtarzalne widoki na m.in. historyczne Stare Miasto, spokojną rzekę Odrę i pełne zieleni tereny Ostrowa Tumskiego, Wyspy Słodowej i Bulwaru Wyszyńskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie