×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Magazyn Bawełny w łódzkiej Manufakturze przejdzie metamorfozę spod kreski Grupy 5

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 paź 2022 09:40
  • Aktualizacja: 15 paź 2022 09:42
Magazyn Bawełny w łódzkiej Manufakturze przejdzie metamorfozę spod kreski Grupy 5
Magazyn Bawełny w łódzkiej Manufakturze przejdzie metamorfozę, fot. mat. prasowe A&A Holding

Położony na tyłach łódzkiej Manufaktury budynek Magazynu Bawełny przejdzie metamorfozę, zmieniając się w funkcjonalny mixed-use. Już w 2023 roku rozpocznie się jego remont. Za projekt odpowiada Grupa 5 Architekci.

REKLAMA

  • A&A Holding zrealizuje w Łodzi nową inwestycję mixed-use – Magazyn Bawełny w znanym kompleksie Manufaktura.
  • Planowany początek prac przy Magazynie Bawełny to 2023 rok, obecnie trwają prace projektowe.
  • Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada renomowana pracownia Grupa 5 Architekci.

Celem A&A Holding, łódzkiego Inwestora jest stworzenie najlepszego produktu biurowo-handlowego w Polsce, który połączy dziedzictwo fabrykanckie Łodzi, założenia ESG i bezkonkurencyjny pakiet atutów lokalizacyjnych. Kropką nad „i” będzie certyfikat BREEAM na zakładanym poziomie Outstanding.

Magazyn Bawełny z przestrzenią biurową klasy „A+” o powierzchni 8 500 mkw., połączoną z wyselekcjonowaną ofertą usługową na powierzchni 3 500 mkw., wzmocni pozycję Manufaktury jako jednego z największych i najbardziej atrakcyjnych kompleksów mixed-use.

Magazyn Bawełny w łódzkiej Manufakturze przejdzie metamorfozę, fot. mat. prasowe A&A Holding
Magazyn Bawełny w łódzkiej Manufakturze przejdzie metamorfozę, fot. mat. prasowe A&A Holding

Inwestor, łódzka firma A&A Holding jest jednocześnie właścicielem budynku. Planowany początek prac przy Magazynie Bawełny to 2023 rok, obecnie trwają prace projektowe. Za komercjalizację części usługowych odpowiedzialna będzie firma Apsys Polska, zarządca Manufaktury, która będzie także zarządzać obiektem po jego oddaniu do użytku. Natomiast za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada renomowana pracownia Grupa 5 Architekci.

Magazyn Bawełny mieści się w samym sercu miasta – na terenie kompleksu Manufaktura, który od lat pełni funkcję miejskiego rynku, miejsca spotkań, zakupów i rozrywki. Doskonała lokalizacja nowej inwestycji to także dostęp do 3 500 miejsc parkingowych, bezpośrednie sąsiedztwo budowanego, podziemnego przystanku kolejowego Łódź Polesie, mnogość linii autobusowych i tramwajowych w okolicy, a także dobrze rozwinięta infrastruktura rowerowa i drogowa. W bliskim sąsiedztwie znajdują się także wysokiej klasy obiekty hotelowe, muzea oraz parki.

- Z dumą i radością ogłaszamy nową inwestycję w portfolio nieruchomościowym firmy A&A. Nasze 32-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, solidne wartości rodzinne oraz wysokie kompetencje współpracujących z nami zespołów przekładają się na głębokie zrozumienie potrzeb rynku, dzięki czemu realizowany przez nas projekt Magazyn Bawełny będzie przewodził w kategoriach ESG, mixed-use i rewitalizacji. Rozumiemy zmieniający się świat i potrzebę stosowania zrównoważonego rozwoju, nie zapominamy jednocześnie o historii i naszym łódzkim dziedzictwie, dlatego nadanie nowych funkcji historycznemu budynkowi łódzkiego fabrykanta, jakim jest Magazyn Bawełny, to dla naszej rodzinnej, łódzkiej firmy A&A zaszczyt - mówi Adrian Majsterek, Inwestor, A&A Holding.

- Łódź jest miastem wyjątkowym pod względem potrzeb rewitalizacyjnych. Rewitalizacja to ogromne wyzwanie inwestycyjne dla Łodzi. Miasto podjęło się tego działania w sposób kompleksowy, jednak do uzyskania zaplanowanego efektu niezbędne jest włączenie się w ten proces inwestorów prywatnych. Niezmiernie cieszę się, że łódzki inwestor firma A&A podjął się trudu odrestaurowania budynku dawnego Magazynu Bawełny wraz ze zmianą jego funkcji, która będzie stanowiła uzupełnienie wielofunkcyjności całego kompleksu Manufaktury - mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

- Dla mnie niezwykle istotny jest fakt poszanowania przez inwestora reguł i standardów zrównoważonego i ekologicznego budownictwa. Ekologia jest jednym z priorytetów rewitalizacji. Odmienianie tkanki miejskiej nierozerwalnie wiąże się z wprowadzaniem zieleni i uruchamianiem rozwiązań ograniczających emisję gazów cieplarnianych. Certyfikacja budynku na poziomie BREEAM Outstanding, czyli najwyższym z możliwych, dowodzi, że powstanie w Łodzi pierwszy budynek o bezsprzecznie najwyżej jakości wykonania, przyjazny dla środowiska naturalnego oraz zapewniający komfort dla przebywających w nim ludzi - dodaje. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie