REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Maksymalny wynik certyfikacji WELL dla Olivia Centre

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 08 sie 2022 15:01
Maksymalny wynik certyfikacji WELL dla Olivia Centre
Olivia Centre po raz drugi została uznana za całkowicie bezpieczne, przyjazne i odpowiedzialne miejsce do pracy uzyskując potwierdzenie International Well Building Institute (IWBI) z Nowego Yorku, fot. mat. pras.

Gdański biurowiec Olivia Centre utrzymała pierwszy na świecie, maksymalny wynik w międzynarodowej certyfikacji WELL. Po raz drugi została uznana za całkowicie bezpieczne, przyjazne i odpowiedzialne miejsce do pracy uzyskując potwierdzenie International Well Building Institute (IWBI) z Nowego Yorku.

REKLAMA

  • Olivia Centre utrzymała poprzednią ocenę.
  • Obiekt doceniono m.in. za sposób oczyszczania powietrza.
  • Całoroczny egzotyczny ogród również przyczynił się do wysokiej oceny.

Olivia po raz drugi potwierdziła swoją klasę – mówi Marcin Gawroński, dyrektor Działu Budownictwa Ekologicznego firmy SWECO, odpowiedzialnej za przeprowadzenie ponownej certyfikacji w Olivii. Bezpieczeństwo, dobrostan pracowników oraz wysoka jakość wody i powietrza wewnętrznego to znaki rozpoznawcze obiektów uzyskujących certyfikat WELL Health-Safety Rating. Centrum biznesowe Olivia Centre w zeszłym roku uzyskało maksymalny wynik we wszystkich analizowanych kategoriach i w tym roku powtórzyło to osiągnięcie. To ogromny sukces oraz potwierdzenie warunków bezpieczeństwa i odpowiedzialnego podejścia do zarządzania kompleksem budynków Olivia – dodaje Marcin Gawroński.

Certyfikacja WELL poza dobrostanem użytkowników budynków obejmuje precyzyjną ocenę rozbudowanej infrastruktury podnoszącej bezpieczeństwo oraz jakość życia i pracy. Olivia jako jedno z pierwszych centrów biurowych na świecie zaimplementowała w swoich budynkach technologię oczyszczania powietrza jonami, stosowaną wcześniej w najbardziej prestiżowych obiektach świata, do których należy Biały Dom, Pałac Prezydencki w Abu Dabi, a także w prywatnych odrzutowcach Gulfstream. 

Certyfikacja również obejmuje inicjatywy wdrożone w zakresie well beingu pracowników. Dostrzeżone zostały projekty organizowane na patio Olivii, sekcje sportowe, wystawy obrazów, fotografii czy rzeźb oraz ogólnodostępny, całoroczny egzotyczny ogród, w którym znajdują się blisko 4 tysiące roślin sięgających nawet 11 metrów wysokości. Z wszystkich tych wydarzeń i udogodnień, rezydenci i goście Olivii mogą korzystać w sposób bezpieczny, dzięki zastosowanym rozwiązaniom. Suma przyjętych rozwiązań poskutkowała tak wysoką oceną IWBI.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie