Mała hala w Łodzi ma już wykonawcęPropertyDesign.pl/UMŁ - 06-10-2016 10:34


Łódź rozpoczyna nowy etap inwestycji w Centrum Sportu przy al. Unii. Po Atlas Arenie, pierwszej części stadionu i boisku hybrydowym przyszedł czas na dobudowanie tzw. małej hali. Wybrano już głównego wykonawcę inwestycji.

Budowa obiektu z widownią dla trzech tysięcy osób będzie kosztować ok. 38 mln zł.

- Potrzebujemy takiego obiektu dla naszych drużyn ligowych i do organizacji imprez gromadzących na trybunach nieco mniejszą widownię. Po długich oczekiwaniach udało się skutecznie rozstrzygnąć przetarg. Na wykonanie inwestycji jest 14 miesięcy. Od tego momentu zaczyna bić zegar i mam nadzieję, że pod koniec przyszłego roku spotkamy się na uroczystym otwarciu hali - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Umowę podpisał również dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Grzegorz Nita. Dwa kolejne podpisy złożyli przedstawiciele wykonawcy. Halę będzie budowało konsorcjum spółek Mosty-Łódź i SKB Development.

Hala przy al. Unii ma mieć trzy kondygnacje i 20 m wysokości. We wnętrzu znajdą się trybuny stałe i teleskopowe (rozsuwane). W hali będzie można organizować krajowe imprezy sportowe, obiekt będzie również zapleczem treningowym w trakcie międzynarodowych imprez organizowanych w Atlas Arenie.