×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mała Pasta w Warszawie oddana do użytku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 maj 2014 12:44
Mała Pasta w Warszawie oddana do użytku
Biurowiec Piękna 19, (Mała Pasta) w Warszawie
Mała Pasta w Warszawie oddana do użytku
Mała Pasta w Warszawie oddana do użytku
Mała Pasta w Warszawie oddana do użytku
Mała Pasta w Warszawie oddana do użytku
Mała Pasta w Warszawie oddana do użytku

Nowoczesny biurowiec Piękna 19 noszący historyczną nazwę Mała Pasta został oddany do użytku. Inwestor BL Investment Trust przeprowadził generalny remont, oddając tym samym najemcom 2300 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja jest zlokalizowana w samym centrum Warszawy w sąsiedztwie Placu Konstytucji na ulicy Pięknej 19. Dla najemców dostępne są miejsca parkingowe.

REKLAMA

Biurowiec Piękna 19 jest już wynajęta w 40 proc. Ponadto prowadzone są rozmowy z najemcami pozostałej części budynku. Komercjalizacją budynku zajmuje się Kancelaria Brochocki, która jest wyłącznym agentem najmu. Projekt wnętrz wykonał Maciej Myszkowski.

Inwestor, BL Investment Trust, adaptując ten historyczny budynek na nowoczesny biurowiec wyposażył go m. in. w klimatyzację, techniczne podłogi oraz windę firmy Kone. Najwyższa kondygnacja została poddana rozbudowie, w wyniku której powstała przeszklona i świetnie doświetlona naturalnym światłem przestrzeń.

Powierzchnie biurowe są bardzo elastyczne do zaaranżowania – łatwy podział na pokoje lub stworzenie tzw. open space. W piwnicy istnieje możliwość zrobienia pomieszczenia na magazyn bądź archiwum, sal konferencyjnych i szkoleniowych.

Inwestor zdecydował się na realizację tego projektu przede wszystkim ze względu na lokalizację, a także historyczny charakter obiektu. Ścisłe centrum stolicy, w sąsiedztwie ambasad i Traktu Królewskiego, gwarantuje powodzenie w szybkiej komercjalizacji.

Mała Pasta została wybudowana w latach 1936-1938, należała do kompleksu budynków centrali telefonicznej Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonów, czyli poprzednika TPSA. Projekt stworzył arch. Józef Napoleon Czerwiński (1871-21.01.1940), autor wielu budynków w Warszawie. Styl Małej Pasty można określić jako modernizm okresu międzywojennego. W czasie Powstania Warszawskiego o budynek toczyły się ciężkie walki, w wyniku których budynek został zdobyty przez powstańców, co upamiętnia tablica pamiątkowa na elewacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie