REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Małe Centrum Nauki Kopernik powstanie w Pałacu Radolińskich w Jarocinie

  • Autor: PAP
  • 23 wrz 2021 12:08
Małe Centrum Nauki Kopernik powstanie w Pałacu Radolińskich w Jarocinie
Małe Centrum Nauki Kopernik powstanie w Pałacu Radolińskich w Jarocinie, fot. shutterstock

Małe Centrum Nauki Kopernik powstanie we wnętrzach Pałacu Radolińskich w Jarocinie – poinformował w czwartek PAP burmistrz Adam Pawlicki.

REKLAMA

Jarocin - jak powiedział Pawlicki - jest jednym z pięciu miast w Wielkopolsce i 32 w Polsce, w których w ciągu dwóch lat powstanie SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Projekt realizowany jest przez Centrum Nauki Kopernik z inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki. Na uruchomienie lokalnych stref w latach 2021-2023 Centrum otrzymało dotację celową.

SOWA ma zachęcić dzieci i młodzież do korzystania z osiągnięć nowoczesnej techniki i nauki oraz do eksperymentowania. Zdaniem burmistrza Jarocina to będzie doskonałe miejsce, w którym dzieci będą mogły uzupełnić wiedzę szkolną "w której nierzadko brakuje czasu na eksperymentowanie" - powiedział.

Strefa zostanie nieodpłatnie wyposażona w wystawę, zestawy do prowadzenia warsztatów edukacyjnych oraz pakiet programów edukacyjnych. Koszt wyposażenia wynosi ponad milion złotych.

SOWA powstanie na parterze zabytkowego Pałacu Radolińskich.

"Lokalizacja nie jest przypadkowa, ponieważ zrewitalizowany Pałac Radolińskich to jeden z ważniejszych argumentów, które przesądziły o tym, że będziemy mieli w Jarocinie taką wspaniałą strefę" - powiedział burmistrz. Podkreślił, że "to będzie czynnik miastotwórczy, budujący atrakcyjność naszego miasta" a "mały Kopernik" będzie przyciągał turystów z innych powiatów.

W Wielkopolsce centra powstaną też w Gnieźnie, Koninie, Rawiczu i Wieluniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie