REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Marcin Grzelewski: Mobilność zmienia oblicze biurowców

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 paź 2017 15:40

Coliving, coworking, carsharing - te idee coraz częściej znajdują swoich odbiorców na rynku biurowym w Polsce. Jak ten trend zmieni w najbliższym czasie podejście do projektowania biurowców - mówi Marcin Grzelewski, architekt i współwłaściciel APA Wojciechowski.

REKLAMA

 

Mobilność to właśnie ona stoi za wejściem na rynek biurowy takich rozwiązań jak: coliving, coworking, carshering. - Obecnie chcielibyśmy, żeby miejsce pracy stało się jednocześnie miejscem realizacji innych potrzeb życiowych. W związku z czym, oprócz funkcji biurowych, w budynkach powstaje całe zaplecze gastronomiczne, rekreacyjno-sportowe, itp. - mówi Marcin Grzelewski, architekt i współwłaściciel APA Wojciechowski. - Myślę, że coworking, który na razie jest pojęciem ograniczonym do przestrzeni biura, wyjdzie poza ramy samego budynku. Idea miejsca pracy będzie rozszerzona poza budynek, tak, że tego rodzaju przestrzenie będą powstawać także dookoła niego - dodaje.

Jak podkreśla, inwestorzy są coraz bardziej zainteresowani wdrażaniem nowych technologii w projektach biurowych, i to nie tylko ze względu na potencjalne korzyści wynikające z zastosowania takich technologii, ale też ze względu na potrzeby i oczekiwania przyszłych najemców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie