REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Marynarska Business Park odnowiła zielony certyfikat

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 08 paź 2018 13:39
Marynarska Business Park odnowiła zielony certyfikat
fot. mat. pras.

Należący do firmy Heitman nowoczesny kompleks biurowy Marynarska Business Park otrzymał przedłużenie certyfikatu BREAAM In-Use. Obiekt utrzymał ocenę na poziomie Very Good w kategorii Asset Performance. Wysokie noty uzyskane w poszczególnych kategoriach potwierdzają, że kompleks jest przyjazny dla środowiska, a zastosowane w nim rozwiązania wpływają pozytywnie na komfort i zdrowie jego użytkowników.

REKLAMA

Marynarska Business Park (MBP) uzyskała przedłużenie BREEAM In-Use z oceną Very Good i wynikiem 61,7 proc. na kolejnych 12 miesięcy. Certyfikacja środowiskowa przyznawana jest w oparciu o osiem kategorii. Kompleks otrzymał najwyższą notę – 100 proc., w segmencie „zarządzanie odpadami”. Równie wysoko oceniony został „transport” – 83,33 proc. Było to możliwe dzięki lokalizacji MBP, która pomimo trwających prac remontowych jest dobrze skomunikowana z resztą miasta. W pobliżu nieruchomości znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, m.in. stacja warszawskiej SKM-ki oraz pętla tramwajowa PKP Służewiec. Użytkownicy kompleksu mają również do dyspozycji infrastrukturę przygotowaną specjalnie dla rowerzystów – od parkingów rowerowych zewnętrznych i wewnętrznych, przez samoobsługową stację naprawy rowerów, po szatnie i prysznice dla osób podróżujących w ten sposób do pracy. Warto także wspomnieć, że MBP położona jest przy węźle Marynarska w ciągu trasy NS, która zapewnia szybki dostęp do Lotniska Chopina oraz do południowej obwodnicy Warszawy i autostrady A2.

- Jako właścicielowi kompleksu Marynarska Business Park, od zawsze zależało nam na spełnieniu norm zrównoważonego budownictwa, ograniczeniu wpływu na środowisko naturalne, a także zapewnieniu zdrowia i komfortu użytkowników nieruchomości. Ocena środowiskowa BREEAM In-Use na poziomie Very Good przyznana naszemu kompleksowi to dowód na to, że podejmowane przez nas działania przynoszą zamierzone skutki – mówi Izabela Kapil, Vice President, Portfolio Management – Europe w Heitman.

Kompleks od 2014 roku posiada certyfikat BREEAM In-Use przyznawany przez Building Research Establishment (BRE). W celu jego uzyskania wprowadzone zostały takie proekologiczne rozwiązania jak zracjonalizowany system zarządzania zużyciem energii, ciepła i wody, czy oświetlenie LED. Przybory sanitarne są wodooszczędne, a w kompleksie używa się ekologicznych środków chemicznych i materiałów higienicznych. Utrzymanie certyfikacji środowiskowej wymaga corocznego odnowienia oraz pełnego audytu co 3 lata, który MBP przeszła w 2017 roku.

Marynarska Business Park składa się z czterech nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni biurowej ok. 43 000 m kw. Kompleks usytuowany jest w biznesowej części Służewca, w jednej z najlepszych lokalizacji w tym rejonie pod względem dostępności do komunikacji miejskiej. Najemcy mogą korzystać z licznych udogodnień, wśród których są m.in. infrastruktura rowerowa, dostęp do takich lokali usługowych jak placówka Grupy LUX MED, punkt Inmedio czy restauracja Meet&Eat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie