Medusa Group dla Reino i Bumy. To ich pierwszy wspólny projekt we WrocławiuPropertydesign.pl - 29-05-2017 11:37


Cu Office to pierwszy wrocławski projekt Reino Deweloperski FIZ oraz Grupy Buma. Inwestycja przy ul. Jaworskiej będzie się składała z dwóch budynków, oferujących łącznie 23 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia

Budynek A kompleksu Cu Office będzie miał prawie 13 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia, natomiast budynek B – ponad 10 tys. mkw. W każdym z nich będzie osiem kondygnacji naziemnych, przy czym typowe piętro w budynku A będzie miało powierzchnię ok. 1 650 mkw., a w budynku B – ok. 1 350 mkw. W ramach kompleksu realizowany jest również parking na 504 miejsca postojowe oraz pełna infrastruktura dla rowerzystów: ścieżka, parking, szatnie i prysznice. Na dachach obu budynków znajdą się dostępne dla najemców zielone tarasy.

- Rynek wrocławski jest bardzo perspektywiczny i stabilny. Jeśli chodzi o biura to trzeci co do wielkości w Polsce - po Warszawie i Krakowie. Jest też jednym z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków gospodarczych w kraju. Dlatego też zdecydowaliśmy się wejść tutaj i zainwestować. – mówi Konrad Dziewoński, prezes Grupy Buma.

- To dla nas pierwszy projekt deweloperski w portfolio, wcześniej kupowaliśmy gotowe, w pełni wynajęte budynki do FIZ-ów w formule REIT – mówi Dorota Latkowska-Diniejko, partner i wiceprezes zarządu Reino Partners.

Budowa pierwszego etapu już się rozpoczęła, a oddanie do użytkowania planowane jest na koniec 2018 r. Generalnym wykonawcą jest Buma Contractor. Autorem projektu jest biuro architektoniczne Medusa Group, które od 2007 roku zaprojektowało ponad 500 tys. mkw. powierzchni.