Medusa Group dla Skanska - dobra współpraca i wyjątkowe biurowcePropertydesign.pl - 25-03-2016 14:18


Współpraca ze szwedzkim gigantem budowlanym była dla nich momentem przełomowym w karierze. To dla nich śląscy wizjonerzy zaprojektowali biurowce wyjątkowe pod względem architektury. Dziś Medusa Group to jedna z najbardziej rozpoznawalnych pracowni w kraju.

Medusa Group powstała w 1997 r. z inicjatywy Przemo Łukasika i Łukasza Zagały jako multidyscyplinarne biuro zaangażowane w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym. Jak wspominał w rozmowie z nami, Przemo Łukasik, pewnym przełomem dla pracowni były projekty biurowe dla firmy Skanska. - Kiedy zaufano nam i powierzono duże budżety. Pracownia się rozrosła. I z początkowych dwóch osób zrobił się 72 osobowy zespół - wspominał Łukasik.

Kompleks Dominikański we Wrocławiu - nowocześnie i przyjaźnie

Dominikański zlokalizowany jest w samym centrum Wrocławia, na skrzyżowaniu ul. Oławskiej oraz Piotra Skargi i Wierzbowej, tuż przy jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc miasta – placu Dominikańskim. Integralną część kompleksu stanowi też zrewitalizowany XVIII-wieczny Pałac Oppersdorfów.

Biurowiec zaprojektowany został zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa w taki sposób, by tworzył idealne środowisko wewnętrzne przy znacznej redukcji zużycia energii. Projekt jest precertyfikowany systemie LEED na poziomie Gold. Kompleks został zaprojektowany w taki sposób, aby zachęcić pracowników do ekologicznych środków transportu. W budynku umieszczono stacje dla rowerów oraz szatnie i prysznice dla cyklistów, a także punkty do ładowania aut elektrycznych.

Kompleks Dominikański stał się ważną, nową częścią biznesowego centrum Wrocławia. Nowoczesna przestrzeń biurowa, obszerne patio, liczne punkty usługowe oraz przemyślana mała architektura sprawiają, że obiekt jest przyjaznym miejscem nie tylko dla rozwoju biznesu, ale także dla wszystkich mieszkańców miasta.

Kapelanka 42 w Krakowie - elegancki w swojej prostocie

Nowoczesny, zaprojektowany z dbałością o środowisko kompleks dwóch budynków Kapelanka 42 w Krakowie mieści się przy ul. Kapelanka i Kobierzyńskiej.

Eleganckie w swojej prostocie budynki Kapelanka 42 zostały zaprojektowane z prawdziwie skandynawskim podejściem do architektury. Zewnętrzna estetyka współgra z funkcjonalną powierzchnią. Dzięki możliwości elastycznego zaaranżowania, przestrzeń biurowa pozwala na długoletni rozwój firm w ramach jednej lokalizacji.

Silesia Business Park w Katowicach - katowickie "tiramisu"

Silesia Business Park powstaje przy ul. Chorzowskiej w Katowicach. Kompleks, ze względu na oryginalną elewację w poziome czarno – biało - brązowe pasy już teraz stał się rozpoznawalnym miejscem na mapie Katowic i jest potocznie określany mianem „tiramisu”.

Silesia Business Park będzie nowoczesnym kompleksem biznesowym, złożonym z czterech budynków klasy A o docelowej powierzchni 48 tys. mkw., certyfikowanym w LEED Gold.  Wraz z oficjalnym otwarciem budynku B i wmurowaniem kamienia węgielnego w budynku C, realizacja projektu wkroczyła w kolejną fazę. Zgodnie z planem, trzeci budynek kompleksu zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2016 r.

Green Horizon w Łodzi - z myślą o ekologii

To budynek biurowy położony w atrakcyjnej lokalizacji Ronda Solidarności, będącego jednym z głównym węzłów komunikacyjnych miasta. Biurowiec ten jest jedynym budynkiem klasy A certyfikowanym w systemie LEED na poziomie Gold, oddanym do użytku w Łodzi w 2012 roku. Energooszczędne oświetlenie oraz wydajny system klimatyzacji, wsparty inteligentnym wykorzystaniem chłodnego powietrza spoza budynku, prowadzą do znaczącej redukcji kosztów zużycia energii. Budynek posiada także udogodnienia dla użytkowników budynku, chcących dojeżdżać do pracy rowerem - miejsca do parkowania jednośladów oraz przebieralnie i prysznice dla rowerzystów.

Nowa Fabryczna w Łodzi - oryginalna, ażurowa fasada

Nowa Fabryczna dopiero powstaje i zlokalizowana będzie dokładnie naprzeciw Dworca Fabrycznego.. Biurowiec Nowa Fabryczna wyróżni oryginalna, ażurowa fasada.

Projekt powstanie zgodnie z realizowaną przez Skanska ideą placemakingu, polegającą na tworzeniu w przestrzeni publicznej zielonych miejsc, które są zdrowe, użyteczne i otwarte nie tylko dla pracowników, ale dla wszystkich mieszkańców. Zgodnie z tą koncepcją, Nowa Fabryczna dostarczy m.in. przestronne, zielone patio oddane do dyspozycji łodzian. To wszystko sprawi, że projekt wpisze się w nową definicję tkanki miejskiej w ramach NCŁ.