×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Metamorfoza łódzkiej ulicy. Pięknieją aż trzy kamienice

  • Autor: UM Łódź
  • 19 maj 2022 14:21
Metamorfoza łódzkiej ulicy. Pięknieją aż trzy kamienice
Rewitalizacja przy Rewolucji 1905 r. w Łodzi, fot. UMŁ

Kończy się kompleksowa modernizacja trzech kamienic przy ul. Rewolucji 1905 r. w Łodzi. Po zakończeniu prac w budynkach powstaną komfortowe mieszkania komunalne, funkcjonalne lokale dla mikroprzedsiębiorców oraz świetlice środowiskowe.

REKLAMA

– Ulica Rewolucji odzyska trzy perły architektury. W budynkach pod numerami 13, 15, 17 trwają intensywne roboty budowlane. Ekipy prowadzą prace wykończeniowe we wnętrzach oraz przy odnowie detali na elewacjach – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

– Trwa montaż ścianek działowych i sufitów. Ponadto, prowadzimy prace przy ociepleniu poddasza, obróbkach blacharskich dachów i kominów. Wykonywana jest gładź na elewacjach frontowych. Na wszystkich kondygnacjach trwają roboty wodno-kanalizacyjne. Wykonano już instalacje zewnętrzne i studnię retencyjną. Zamontowano budynkach rozdzielnie elektryczne, instalowane jest oświetlenie wewnętrzne i gniazdka w ścianach. Wkrótce rozpocznie się montowanie instalacji domofonowej – dodaje Filip Witczak, przedstawiciel wykonawcy.

Rewolucji 1905 r. 13

Trwają roboty wykończeniowe I, II i III piętra. Wykonawca przygotowuje się do zagospodarowania terenu zewnętrznego. Nawierzchnia podwórza zostanie wykonana z kostki kamiennej. Obszary zieleni zostaną powiększone – będą nasadzone drzewa, krzewy oraz trawnik. Ponadto powstaną budki lęgowe dla jerzyków oraz innych gatunków ptaków. Na dobrze oświetlonym podwórku pracownicy zamontują ławki i kosz na śmieci. Mieszkańcy będą mogli sortować śmieci w pergoli śmietnikowej obrośniętej bluszczem. Od strony ul. Wschodniej kamienica zyska nowe ogrodzenie. W budynku powstanie 19 mieszkań komunalnych oraz trzy lokale usługowe przeznaczone na wynajem.

Rewolucji 1905 r. 15

Trwają roboty wykończeniowe parteru, I, II i III piętra – układana jest glazura w łazienkach, gładzie gipsowe na ścianach i sufitach oraz malowanie ścian. Trwają prace na elewacji frontowej, rozpoczęto też roboty w prześwicie bramowym. Kontynuowany jest montaż instalacji sanitarnych oraz centralnego ogrzewania, rozpoczęły się prace przy systemie wentylacyjnym.

Trwa zakładanie nowego oświetlenia, rozdzielnic i gniazdek. W budynku powstaną 23 mieszkania komunalne, dwa lokale usługowe przeznaczone na wynajem oraz świetlica środowiskowa z salą terapeutyczną.

Rewolucji 1905 r. 17

Na wszystkich kondygnacjach kamienicy trwają prace wykończeniowe – gipsowane i malowane są ściany, układane są płytki w sanitariatach.

Zakończono izolację fundamentów i montaż węzłów w piwnicy. Trwają prace przy instalacjach sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych, centralnym ogrzewaniu i wentylacji. Trwa montaż systemu sterowania węzłem cieplnym, w tym zewnętrznych czujników pogodowych. Wykonywane jest oświetlenie i gniazda wtykowe. Zakładane są rozdzielnice i odgromówki. Na nowo zostanie zagospodarowany teren przed kamienicą. Na podwórku będą ławki, altany (jedna służąca jako parking na wózki i rowery), a także trzepak. Na wyznaczonych terenach zielonych zostaną posadzone krzewy, drzewa oraz rośliny pnące, a wokół nich będzie zasiany trawnik. Ponadto, powstaną budki lęgowe dla jerzyków oraz innych gatunków ptaków. W budynku powstanie 10 mieszkań komunalnych oraz świetlica artystyczna.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie