×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Miały być biura, będą mieszkania. Startuje nowa inwestycja w Łodzi

  • Autor: Łódź.pl
  • 22 cze 2022 16:23
Miały być biura, będą mieszkania. Startuje nowa inwestycja w Łodzi
Inwestycja nazwana Between powstaje przy Nowym Centrum Łodzi. Pierwotnie miała oferować funkcje mieszkalno-biurowe - ale malejący popyt na biura zmienił plany inwestora. fot. Łódź.pl, www.lodz.pl

Przy Nowym Centrum Łodzi powstaje kolejna inwestycja. Jak informuje Łódź.pl, rozpoczęła się budowa kameralnego osiedla mieszkaniowego realizowanego przez firmę Budomal.

REKLAMA

Inwestycja nazwana Between będzie prowadzona dwuetapowo. W pierwszym powstanie budynek wielorodzinny, pod adresem ul. Dowborczyków 12. Inwestycja o wysokości równej pięciu kondygnacji, powstająca w pierwszym etapie, zaoferuje 127 mieszkań o metrażach od 28 mkw. do 96 mkw.

Minimalistyczną architekturę budynku będą uzupełniać ceglane akcenty na elewacji, nawiązujące do estetyki okolicznych nieruchomości i industrialnej historii Łodzi.

Zakończenie budowy zaplanowano na IV kwartał 2023 r.

Jeden z pierwotnych wariantów zabudowy zakładał realizację wyłącznie funkcji mieszkaniowej strony ulicy Dowborczyków i biurowej od ulicy Targowej. O zmianie funkcji zabudowy przesądziła pandemia koronawirusa i, będący jej skutkiem, spadek popytu na powierzchnie użytkowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie