×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Miasta od nowa

  • Autor: propertydesign.pl
  • Opublikowano: 11 cze 2015 17:07
  • Zaktualizowano: 11 cze 2015 17:39
Miasta od nowa
Paweł Zieliński, MOFO Architekci

W poszukiwaniu atrakcyjnych gruntów pod kolejne inwestycje komercyjne, deweloperzy zwracają się ku terenom poprzemysłowym. Takich szczególnych projektów związanych z rewitalizacją zaniedbanych nieruchomości architekci mają na deskach kreślarskich coraz więcej.

REKLAMA

- Pracujemy nad wieloma projektami rewitalizacji poprzemysłowych terenów, na których powstaną nowoczesne powierzchnie komercyjne - mówi w rozmowie z Propertydesign.pl Paweł Zieliński, prezes zarządu MOFO Architekci.

Projekty związane z rewitalizacją dają miastom i mieszkańcom więcej niż tylko kolejny budynek handlowy czy biurowy. Przykładem jest krakowska inwestycja Browar Lubicz, której następne etapy właśnie są realizowane. - Niedawno skończyliśmy pierwszy etap projektu Browar Lublicz. To przedsięwzięcie typu mix-used z częścią mieszkaniową i biurową i przykład udanej rewitalizacji poprzemysłowych terenów - tłumaczy Zieliński.

I etap zespołu mieszkaniowo-biurowo-usługowego wraz z całą infrastrukturą został ukończony w styczniu 2014 roku. Inwestor, Balmoral Properties odrestaurował większość zabytkowych budynków, w tym najbardziej okazały Pałac Goetzów.

Paweł Zieliński podaje kolejny przykład. - Drugim, znaczącym przedsięwzięciem przy którym obecnie pracujemy i które niedługo wejdzie w etap realizacji, jest centrum handlowe w Tomaszowie Mazowieckim - Galeria Tomaszów. To także przykład rewitalizacji, w tym przypadku starej przędzalni - opowiada.

W ramach tej inwestycji spółka Acteeum zrealizuje obiekt o powierzchni 17 tys. mkw. W drugiej fazie powstanie część z ofertą kinową. Powstająca na terenie byłej fabryki włókienniczej Galeria Tomaszów odwzoruje fragmenty istniejącej historycznej budowli włączając je do utrzymanej w stylistyce fabryki elewacji. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie