×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Miasto dokończy remont dworca Chełmek Fabryka. Dołoży dwa miliony

  • Autor: PAP
  • 20 lut 2022 12:01
Miasto dokończy remont dworca Chełmek Fabryka. Dołoży dwa miliony
Miasto dokończy remont dworca Chełmek Fabryka. fot. Shutterstock

Chełmek dołożył 2 mln zł, by dokończyć remont dworca Chełmek Fabryka. Po rewitalizacji ma poprawić się jego stan techniczny i estetyczny.

REKLAMA

  • Radni Chełmka zgodzili się dopłacić z budżetu miasta 2 mln zł, aby dokończyć rewitalizację dworca kolejowego i budowę obok niego parkingu. Wybrana została już także firma, która zrealizuje zadanie.
  • Po rewitalizacji ma poprawić się stan techniczny i estetyczny dworca Chełmek Fabryka. Powstanie poczekalnia, toaleta oraz bufet.
  • Zagospodarowany zostanie teren wokół budynku. Powstaną 23 miejsca postojowe, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych oraz wiata z miejscami na 15 rowerów.

"Zgodnie z umową do końca października mają zostać zrealizowane roboty budowlane. Potem nastąpi czas na odbiory i dopuszczenie do użytkowania" - powiedział PAP Rafał Zieliński.

Urzędnik przypomniał, że Chełmek poszukiwał firmy, która dokończy inwestycję, gdyż poprzedni wykonawca miał poważne opóźnienia. Renowacja miała się zakończyć jesienią ub.r. Zaawansowanie prac nie przekroczyło 40 proc. Umowa została rozwiązana.

Samorząd ogłosił przetarg na dokończenie prac. Wpłynęło pięć ofert. Znacząco przekraczały jednak kwotę, którą miasto przeznaczyło na dokończenie prac. Chełmek dysponował 1,43 mln zł. Oferty opiewały na kwoty od 3,24 mln zł do 4,7 mln zł.

Rafał Zieliński poinformował PAP, że radni Chełmka podczas sesji w minionym tygodniu zwiększyli o 2 mln zł kwotę na tę inwestycję. W piątek magistrat wyłonił wykonawcę. Umowa zostanie podpisana z firmą z Gromca, która złożyła najniższą ze złożonych.

Po rewitalizacji ma poprawić się stan techniczny i estetyczny dworca Chełmek Fabryka. Powstanie poczekalnia, toaleta oraz bufet. Zagospodarowany zostanie teren wokół budynku. Powstaną 23 miejsca postojowe, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych oraz wiata z miejscami na 15 rowerów.

Rewitalizacja realizowana jest w formule "zaprojektuj i wybuduj". Pierwszy wykonawca, z którym została podpisana umowa, zażądał 1,79 mln zł.

Władze Chełmka pozyskały na to zadanie 912 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego.

W Chełmku, położonym koło Oświęcimia, mieszka niespełna 10 tys. osób. Przez miejscowość przebiega linia kolejowa 93 z Trzebini w Małopolsce do Zebrzydowic na granicy z Czechami w województwie śląskim. Kursują tędy m.in. połączenia pasażerskie z Krakowa do Oświęcimia. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ agz/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie