Miasto Łódź na obrazachPropertydesign.pl - 19-07-2017 14:10


W łódzkim centrum handlowym Tulipan rozpoczęła się wyjątkowa wystawa malarska pod tytułem „Łódź. Architektura i pejzaż z cyklu Piórkiem i Pędzlem”. Na zaprezentowanych obrazach można zobaczyć łódzkie parki miejskie.

Autorami prac są Rafał i Małgorzata Panek - łódzcy malarze, którzy od lat pasjonują się miejską architekturą miasta Łodzi. Rafał Panek jest absolwentem Politechniki Łódzkiej wydziału Budownictwa i Architektury. Maluje techniką akwarelową, wykorzystuje piórko, stosuje także techniki mieszane. Prace Małgorzaty Panek wykonane są techniką olejną na płótnie.

Tematem wystawy, na którą składają się obrazy obydwu artystów, jest otaczający nas miejski krajobraz. Artyści dzielą się swoim postrzeganiem łódzkich parków miejskich, których piękno w wyjątkowy sposób uchwycili w swoich pracach.

Wystawa rozpoczęła się 14 lipca i potrwa do końca września. Ekspozycja zlokalizowana jest  w okolicy wejścia do hipermarketu Auchan i dostępna dla odwiedzających w godzinach otwarcia Centrum. Wstęp na wystawę  jest bezpłatny.