REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Miasto Lublin doceniło Tarasy Zamkowe

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 08 maj 2018 14:36
Miasto Lublin doceniło Tarasy Zamkowe
fot. mat. pras.

Tarasy Zamkowe, projekt Bolesława Stelmacha, otrzymały wyjątkowy medal za aktywną działalność na rzecz rozwoju miasta i zasługi dla jego mieszkańców. Lubelskie centrum handlowe docenione zostało za wsparcie Festiwali Miejskich, które odbywały się w ramach obchodów 700-lecia Miasta Lublin. Organizowano tu m.in. Noc Kultury, Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia czy Carnaval Sztukmistrzów.

REKLAMA

Tarasy Zamkowe to centrum handlowe, które od początku swego istnienia stanowi integralną część Lublina. Charakterystycznym elementem obiektu jest zielony dach, z którego podziwiać można magiczne Stare Miasto i całą jego panoramę. Zamysłem projektanta było oddanie Dolinie Czechówki terenu zabranego przez inwestycję, nawiązanie do natury i zmiennego krajobrazu pobliskiej rzeki. Dach, dzięki rozległej przestrzeni, pokrytej lokalną roślinnością o regionalnym, lubelskim charakterze, odnosi się do naturalnych krajobrazów nadrzecznych.

Centrum handlowe wrasta w tkankę miejską nie tylko poprzez architektoniczne integrowanie się z otaczającą przestrzenią. Regularnie odbywają się tu również interesujące wydarzenia, które nie tylko przyciągają mieszkańców Lublina, ale i aktywizują lokalną społeczność spoza miasta. Mowa tu między innymi o Nocy Kultury, Festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia czy Carnavalu Sztukmistrzów.  Urząd Miasta docenił Tarasy Zamkowe za wsparcie Festiwali Miejskich w ramach obchodów 700-lecia Miasta Lublin i przyznał centrum handlowemu medal. Tarasy Zamkowe otrzymały to wyjątkowe wyróżnienie za wkład i zaangażowanie w rozwój miasta oraz zasługi na rzecz jego mieszkańców. Doceniono również podejmowane przez lubelskie centrum handlowe działania kreujące przyszłość i kształtujące tożsamość lokalną Lublina.  

-  Medal 700-lecia Miasta Lublin to dla nas ogromne wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak wyjątkowe inicjatywy naszego miasta, a przy okazji integrować się z jego mieszkańcami. Zdajemy sobie sprawę, że każde nowoczesne centrum handlowe powinno aktywnie uczestniczyć w życiu miasta i lokalnej społeczności. Nagroda motywuje nas do tego, aby w tym roku również włączyć się w organizację najważniejszych eventów kulturalnych w Lublinie. Już teraz możemy potwierdzić, że na dachu Tarasów Zamkowych odbędzie się jedno z największych wydarzeń muzycznych w ramach tegorocznej edycji Nocy Kultury - mówi Mariola Chmielewska, Dyrektor Tarasów Zamkowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie