REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Miasto posłuchało ludzi. Łódzki las bezpieczny

  • Autor: UM Łódź
  • 16 sty 2018 13:46
Miasto posłuchało ludzi. Łódzki las bezpieczny
fot. unsplash

Wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki poinformował, że władze miasta wycofują się z projektu sprzedaży działek na Brusie pod zabudowę rezydencjonalną, która miała wygenerować środki na zagospodarowanie 150 hektarów lasu.

REKLAMA

- Generalnie pomysł władz miasta był zbieżny z oczekiwaniem środowisk, które chciały zachować dziki las w tej okolicy, choć sposób na jego realizację zakładał element komercyjny w postaci odsprzedaży 10 procent gruntów pod zabudowę bogatszym łodzianom - wyjaśnił wiceprezydent Wojciech Rosicki.

Trwają jeszcze konsultacje społeczne w sprawie Brusa, ale ostatecznie wiążące będzie stanowisko Rady Miejskiej w sprawie studium zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Zapowiedź władz miasta w sprawie pozostawienia na Brusie lasu miejskiego jest zbieżna z oczekiwaniami okolicznych mieszkańców, jak również wielu protestujących w tej sprawie organizacji społecznych.

Jak powiedział Krzysztof Ruciński ze stowarzyszenia Nowa Łódź, wytyczenie ścieżek historycznych, ekologicznych czy miejsc do rekreacji w kompleksie leśnym na Brusie nie wymaga ogromnych nakładów i można to zrobić etapami, wykorzystując budżet rady osiedla czy pozyskując środki w ramach budżetu obywatelskiego. Wspólną ideą jest więc zagospodarowanie, ale pozostawienie w formie naturalnej lasu Brus, podobnie jak to ma miejsce w Łagiewnikach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie